Książki z testowania po angielsku cz. 2

Książki

Loading

Książki z testowania po angielsku cz. 2 to zbiór propozycji to przeczytania w języku angielskim, a niedostępnych w polskim tłumaczeniu. Sprawdź jakie są pozycje książkowe aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu testowania.

The Future of Software Quality Assurance – Stephan Goericke

Pozycja powstała z okazji 15-lecia iSQI. Książka porusza wiele tematów z zakresu testowania, czy to w kwestii automatyzacji, czy np. wykorzystywania sztucznej inteligencji w testach. Porusza też tematykę rozwoju, szkolenia testerów. Książka liczy 270 stron. 

QA Analyst/Software Tester Job Interview Questions & Answers – Reelav Patel

Książka skierowana w dużej mierze do osób chcących rozwijać się w kierunku analityka. Ta pozycja ma pokazać Ci podstawy, a także pomóc usystematyzować zdobytą już wiedzę. Książka liczy 100 stron. 

Enterprise Continuous Testing Transforming Testing for Agile and DevOps – Wolfgang Platz, Cynthia Dunlop

Ta książka porusza temat automatyzacji testów. Pozycja ta wprowadza strategię ciągłego testowania, która pomaga przedsiębiorstwom przyspieszyć i ustalić priorytety. Książka w dużej mierze dla managerów i kierowników by panować nad tematem szybkości a jakości testowania. 

The Way of the Web Tester: A Beginner’s Guide to Automating Tests

Książka porusza zasadniczo trzy tematy – jak pisać dobre testy automatyczne, jak wybrać odpowiednie testy i jak koordynować osobami w swoim zespole testerskim. Książka liczy 258 stron. 

Agile Testing: A Practical Guide for Testers and Agile Teams

Książka autorstwa Lisy Crispin i Janet Gregory. Tematyka ksiązki obejmuje zwinne testowanie i ilustrują rolę testera z prawdziwych zespołów zwinnych. Dodatkowo książka pomaga managerom – jak zatrudnić dobrego zwinnego testera, czy jak skutecznie kierować rozwojem swoich współpracowników. Książka liczy 570 stron. 

Software Test Automation: Effective Use of Test Execution Tools

Cofnijmy się blisko 20 lat. Chcesz zobaczyć jak wyglądała automatyzacja 20 lat temu, zwróć uwagę na obecną sytuację na rynku automatyzacji. Być może taka książka pomoże Wam wyciągnąć ciekawe wnioski na temat testowania. Książka liczy 590 stron. 

Complete Guide to Test Automation: Techniques, Practices, and Patterns for Building and Maintaining Effective Software Projects

Przewodnik uczący jak zbudować i utrzymać skuteczną automatyzację testów. Pokazuje jak dostarczać oprogramowanie w coraz szybszym tempie bez uszczerbku dla jakości. Pokazuje że jednym z najważniejszych szczegółów wpływających na sukces automatyzacji testów jest łatwość utrzymania testów automatycznych. Książka liczy 568 stron. 

Concise Guide to Software Testing

Książka wprowadzająca do testowania oprogramowania. Pozycja przedstawia krótką historię jakości oprogramowania, a także omawia cykle życia oprogramowania. Opisuje podstawy, role, oraz jaką rolę odgrywają testy w procesie wytwarzania oprogramowania. Książka liczy blisko 320 stron. 

Podsumowanie

Książki z testowania po angielsku cz. 2 to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT.