Premiera: Książka – ChatGPT. Podstawy i proste zastosowania

Książki

Loading

Premiera: Książka – ChatGPT. Podstawy i proste zastosowania – to artykuł przedstawiający Wam nową książkę z zakresu wykorzystania ChataGPT w praktyce. 

Materiał współtworzony z wydawnictwem Helion.

ChatGPT. Podstawy i proste zastosowania – Filip Sala, Marzena Sala-Tefelska, Maksymilian Bujok

Premiera:  11 czerwca 2024

Wydawnictwo: Helion

Oprawa: miękka

ChatGPT. Twój nowy, superinteligentny współpracownik!

Link do książki: https://www.helion.pl/ksiazki/chatgp.htm

O książce:

ChatGPT, czyli flagowy produkt firmy OpenAI, jest dziś na ustach wszystkich. Przyglądamy się dotychczasowym zastosowaniom sztucznej inteligencji, ale nasze myśli najbardziej zaprzątają przewidywania co do jej przyszłości. Autorzy udowadniają, że nie mamy się czego obawiać. Co więcej, pokazują, że najlepszym sposobem na pokonanie strachu przed nieznanym jest zrozumienie, czego się boimy. A możemy to osiągnąć dzięki praktycznym wskazówkom udzielonym w tej książce.

Współpraca z ChatGPT wymaga pewnego przygotowania. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest to, że można się z nią porozumieć za pomocą języka naturalnego ― takiego, jakim komunikujemy się ze sobą na co dzień. Rzecz w tym, by nauczyć się w odpowiedni sposób zadawać pytania i wydawać polecenia, czyli tworzyć tak zwane prompty. W trakcie lektury prześledzisz różne metody tworzenia zapytań i poznasz konkretne przykłady ich zastosowania. Dowiesz się między innymi, jak pracować z tekstem, grafiką i analizą danych, a także jak skorzystać z ChatGPT do celów dydaktycznych. Zrozumiesz również, jak sztuczna inteligencja może Cię wesprzeć w programowaniu i projektowaniu. Dzięki temu będziesz w stanie osiągnąć wszystkie cele, jakie sobie wyznaczasz ― i to zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Już dziś rozpocznij przygodę z ChatGPT!

O Autorach:

Dr inż. Filip Sala ― fizyk, optoelektronik, programista. W latach 2013 – 2023 adiunkt naukowo-dydaktyczny na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Autor wielu publikacji o zasięgu międzynarodowym w dziedzinach optyki nieliniowej, analizy numerycznej i modelowania zjawisk fizycznych. W czasie wolnym fotografuje, jeździ rowerem i chodzi po górach.

Dr inż. Marzena Sala-Tefelska ― fizyk, optoelektronik, programistka. W latach 2012 – 2023 adiunkt naukowo-dydaktyczny na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Autorka licznych publikacji o zasięgu międzynarodowym w dziedzinach telekomunikacji światłowodowej, optyki nieliniowej, ciekłych kryształów i niebieskiej fazy. Od wielu lat zajmuje się elektroniką i programowaniem. W wolnych chwilach maluje obrazy, fotografuje i jeździ na rowerze.

Dr inż. Maksymilian Bujok ― fizyk z wykształcenia, pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Informatyki Wydziału Projektowania Uniwersytetu SWPS. Doktorat z zakresu fizyki układów złożonych uzyskał na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Na co dzień zajmuje się zagadnieniami analizy numerycznej i jej zastosowaniami.

Jeżeli chcesz to przeczytaj fragment książki.

Kup teraz

Perspektywa dlaTesterów.PL

Recenzja i opinia o książce będzie w najbliższych kilku tygodniach. W trakcie pracy z AI miałem okazję przeczytać kilka pozycji. Warte zainteresowania pozycje – również wydawnictwa Helion opisywałem w artykule o książkach z AI. 

Rozwój QA z AI

Jeżeli chciałbyś się rozwijać w temacie AI i wykorzystania narzędzi, tworzenia promptów – zapraszam Cię na szkolenie Testowanie oprogramowania z wykorzystaniem AI
Dla każdego czytelnika – kupon -10% po wysłaniu e-maila na adres szkolenia@dlatesterow.pl

Podsumowanie

Premiera: Książka – ChatGPT. Podstawy i proste zastosowania to wpis o tematyce książek AI. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi, koniecznym było wybranie książek dla tego działu. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT.