Przegląd przeglądarek mobilnych 2

Manualne

Loading

Przegląd przeglądarek mobilnych 2 to druga odsłona zbioru przeglądarek mobilnych. W pierwszej części poruszaliśmy najbardziej popularne przeglądarki w rankingu stat counter. W tej odsłonie, zaprezentujemy inne przeglądarki, które nie widnieją w rankingach stat counter, a mimo to są popularne na platformie android. Sam też tworząc ten artykuł, opierałem się na Google Analytics i wizytach na tej witrynie.

DuckDuckGo

Przeglądarka dostępna na Androida a także na iOS. Przeglądarka reklamowana jest jako narzędzie pomagające w zachowaniu prywatności przy przeglądaniu stron internetowych. Podczas wyszukiwania DuckDuckGo pokazuje ocenę w rankingu prywatności odwiedzanej strony internetowej (A-F).

Vivaldi

Druga na naszej liście przeglądarka Vivaldi dostępna jest tylko na urządzenia korzystające z systemu Android. Vivaldi przeglądarka internetowa z wbudowanym blokowaniem reklam, ochroną przed modułami śledzącymi i przydatnymi wbudowanymi funkcjami.

Brave

Podobnie jak DuckDuckGo, również Brave, dostępny jest na platformy Android i iOS. Brave Web Browser to prywatna, bezpieczna przeglądarka internetowa, która blokuje reklamy za darmo. Jak piszą twórcy Brave skraca czas ładowania strony, poprawia wydajność i chroni przed reklamami zainfekowanymi złośliwym oprogramowaniem. Brave pokazuje wzrost prędkości od 2x do 4x na Androidzie, oszczędzając dane i baterię.

Epic

Kolejna przeglądarka stawiająca na prywatność posiadająca własnego VPNa. Z tej przeglądarki korzystać możemy na urządzeniach z systemem Android.

Google Go

Przeglądarka spod znaku Google. Mobilna przeglądarka Google Go, dostępna jest na platformę Android. Google Go to lżejszy i szybszy sposób wyszukiwania, ze zoptymalizowanymi wynikami wyszukiwania w celu zaoszczędzenia do 40% danych.

Opera Mini

Mniejsze rodzeństwo standardowej Opery – czyli Opera Mini, przeglądarka dostępna na Androida. Jak wskazują twórcy – Opera Mini to prędkość i komfort, ale jednocześnie więcej niż zwykła przeglądarka! Zajmuje mało miejsca, szanuje Twoją prywatność i przyspiesza przeglądanie internetu, nawet przy użyciu wolnego lub przeciążonego połączenia. Smart Browsing wybiera optymalny tryb oszczędzania transferu, lepiej wykorzystując dostępny pakiet transmisji danych.

Via Browser

Kolejna przeglądarka dostępna na systemy Android. Przeglądarka nie wysyła żadnych powiadomień dla użytkownika, jest to narzędzie dla osób lubiących minimalizm w korzystaniu z internetu. Dodatkową zaletą jest lekkość i szybkość w działaniu.

Lark Browser

Również i ta przeglądarka przeznaczona jest dla klientów Androida. Dzięki aplikacji macie możliwość przeglądania zdjęć, filmów i plików do pobrania w serwisach społecznościowych, a aby w pełni chronić swoją prywatność, możecie skorzystać z trybu incognito

Nox Browser

Znowu Android – tak, ponownie i tak przeglądarka jest dostępna dla osób korzystających z Androida. Aplikacja umożliwia przeglądanie prywatne w trybie incognito, blokowanie reklam czy menadżera pobierania plików.

Firefox Focus

Odskocznia dla osób patrzących w kierunku odwrotnym od Androida. Ta przeglądarka dostępna jest zarówno na Androida jak i na iOS. Firefox Focus automatycznie blokuje śledzące elementy od chwili uruchomienia do jego wyłączenia. Łatwo usuwaj historię, hasła i ciasteczka, aby unikać niechcianych reklam. Dzięki tym funkcjom w szybszy sposób możemy przeglądać strony internetowe.

Apus Browser

Ponad 10.000.000 pobrań tej przeglądarki dostępnej na Androida. Aplikacja umożliwia prywatne przeglądanie stron internetowych, szybkie pobieranie filmów online, swobodne przeglądanie najnowszych wiadomości i blokowanie reklam ze stron internetowych w trybie incognito.

Mint Browser

Ostatnia w naszym zestawieniu to przeglądarka Mint dostępna na Androida. Twórcy wskazują, że przeglądarka jest szybka, bezpieczna – szanująca prywatność i zajmuje jedyne 10 MB.

Podsumowanie

Przegląd przeglądarek mobilnych 2 to przedstawienie Wam alternatywnych możliwości wyboru przeglądarek, z który też być może zajdzie konieczność korzystania w ramach testów. Warto być na bieżąco z różnymi pozycjami, gdyż być może niektóre mogą stać się na tyle popularne, że będzie konieczność testowania na nich biznesowych produktów. Inne informacje dla testerów manualnych znajdziesz w dedykowanym dziale.