Testerskie Newsy – czerwiec 2021

News

Loading

Testerskie Newsy – czerwiec 2021 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Ewentualnie w polu mam kupon rabatowy podaj POLECAM12880. Dostępne kursy, które mogą Was zainteresować:
Kurs Java
Kurs Spring
Kurs Testowanie Jednostkowe
Kurs Selenium
Kurs REST Assured
Kurs Zestaw zadań Java
Kurs Pakiet kursów Java i Selenium
Więcej kursów znajduje się w ofercie

Stack Overflow – sprzedany

Serwis Stack Overflow został sprzedany za kwotę 1,8 miliarda dolarów. Nabywcą Stack Overflow jest firma Prosus. Jak zapewniają nabywcy – użytkownicy portalu nie zauważą żadnej różnicy w funkcjonowaniu serwisu Stack Overflow. Zespół, który go tworzy pozostanie niezmieniony.

Cypress IO – 7.5.0

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj.

Browserstack

Platforma Browserstack dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Samsung Galaxy S21 i S21 Ultra;
  • Xiaomi Redmi Note 9;
  • Firefox 87 i 88 Beta;
  • Opera 76 i 77 Dev;

SauceLabs

Platforma SauceLabs dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Firefox 89;
  • Edge 91;
  • Chrome 91;
  • W aplikacji Insights zostały udostępnione raporty z błędów – link;

Postman 8.6.1.

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod poprzednią wersją.

Kali Linux v. 2020.2

Doczekaliśmy się wydania Kali Linuxa w wersji 2020.2 o czym szczegółowo możemy poczytać na blogu kali.org. Nową wersję możemy pobrać tutaj.

Nowy status HTTP

Pojawił się nowy kod błędu HTTP – 451, wskazującego zawartość niedostępną z powodów prawnych (ang. Unavailable For Legal Reasons). Liczba 451 jest nawiązaniem do powieści „451 stopni Fahrenheita”.

Konferencje 

Konferencja testerzy.pl – odwołane

W dniach 24-25 czerwca 2021 roku miała odbyć się stacjonarna konferencja z ramienia testerzy.pl. Niestety konferencja została odwołana. Oświadczenie ze strony organizatorów znajdziecie – tutaj.

Quality Excites – odwołane

Konferencja Quality Excites została odwołana i przeniesiona na 2022 rok. Jak informują organizatorzy, możemy spodziewać się spotkań online w ramach Quality Meetpów.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – czerwiec 2021 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w zeszłym miesiącu będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.