Podsumowanie 2021 roku serwisu dlaTesterów.PL

Organizacyjne

Loading

Podsumowanie 2021 roku serwisu dlaTesterów.PL – to nasze podziękowanie za kolejny okres działalności razem z Wami. Wskazania co się zadziało, co się udało, oraz jakie są plany na następny rok. Przedstawimy Wam też propozycje, abyśmy razem jako społeczność tworzyli ten serwis. 

Podsumowanie artykułowe

W trakcie ostatniego roku kalendarzowego, udało się stworzyć ponad 60 artykułów. Ich liczba jest wyższa niż zakładałem. Standardem jest umieszczenie jednego wpisu co poniedziałek. Udało się stworzyć artykułów nieco więcej, niektóre z nich tworzone są w krótkim czasie, a na niektóre zaś trzeba poświęcić sporo czasu, by pewne tematy poznać, zrozumieć i później przedstawić Wam w sposób wygodny do przeczytania i zastosowania. Najważniejsze jest, że udało się zachować cykliczność i co poniedziałek zawsze otrzymujecie nowy wpis. 

Social Media

Serwis dlaTesterów.PL posiada różnego rodzaju social media. Zapraszam Was do polubienia naszych fanpage na:
Facebook
Twitter
Linkedin

Liderem jest Facebook – gdzie serwis ma ponad 600 polubień. Dla mnie wynik tym bardziej zadowalający – gdyż postanowiłem nie reklamować się na grupach na FB – tak aby zweryfikować własne kanały docierania do czytelników – dziękuje Wam za to. 

Wizyty i odsłony

Z miesiąca na miesiąc rozpoczynaliśmy kilku/kilkunastu odsłon dziennie. Na sierpniową rocznicę cieszyliśmy się z 10.000 odsłon miesięcznie. Wynik ten został już kilka razy pobity. W bieżącym roku strona ma ponad 130.000 odsłon. Cel na przyszły rok – zachęcić Was aby tych odsłon było min. 150.000. Jak to chcę uczynić – więcej fajnych, merytorycznych artykułów, które poszerzą Waszą wiedzę. 

Promocje

Obecnie sami nie prowadzimy komercyjnych kursów, jednak oferujemy zniżki za pośrednictwem reflinków do innych serwisów. Wszystko umieszczone jest we wpisie zniżki od serwisu dlaTesterów.PL. Dzięki tym poleceniom, uzyskujemy jakieś środki, które mogą pozwolić sfinansować serwer, domenę, czy jakąś obsługę tak aby serwis był dla Was dostępny. 

Plany

Nowy rok, nowy serwis? Nie, serwis dalej będzie kontynuował swoją działalność tak aby dostarczać Wam bezpłatnie wiedzę z zakresu testowania oprogramowania. Chcę aby liczba minimalna artykułów zwiększyła się w tym roku, tak abyście:

  • częściej odwiedzali witrynę;
  • zdobywali coraz więcej wiedzy;
  • stali się społecznością – być może też spróbowali swoich sił i napisali jakiś artykuł (więcej informacji w dalszej części wpisu);

Stworzenie kursu online. Tak chodzi mi po głowie stworzenie kursu online, ale ten kurs musiałby się zdecydowanie różnić od tego co jest na rynku. Chodzi o to by przekazywać Wam wiedzę w sposób zrozumiały i taki abyście mieli pełną świadomość tego co robicie, by móc z praktyce wykorzystywać tą wiedzę.

Prywatne konsultacje – jeżeli jesteś zainteresowany konsultacjami np. z tematyki testów automatycznych (Cypress czy Selenium), tudzież testowania API z wykorzystaniem Postmana, testów wydajnościowych ale także z tematyki podstawowej związanej z testowaniem – zapraszam pod adres e-mail redakcja@dlatesterow.pl. Ustalamy jaką masz wiedzę z danego tematu, jaka jest Twoja dostępność, a także zakres materiału który chcemy poruszyć. Wiedząc jak dynamiczny jest świat i jak wiele mamy zadań na co dzień – możemy takie konsultacje przeprowadzać również w weekendy.

Szkolenia online/stacjonarne – tutaj też jest temat, który chciałbym chociaż wstępnie zainicjalizować w 2022 roku. Szkolenia to bardzo ważny temat. W większej grupie możemy się spotkać stacjonarnie czy online, tak aby zagłębić się w daną tematykę. 

Rozwój społeczności – to też kolejny cel na 2022 rok. Chciałbym aby nasza społeczność – szczególnie na pozostałych Social Mediach rosła. Gdy Facebook ma ponad 600 osób, to np. Linkedin ledwie kilkanaście. Twitter też nie jest bardzo rozchwytywany. 

Więcej ofert pracy – wiadomo, pracę można znaleźć na wielu serwisach. Na niniejszej stronie chciałbym jednak umieszczać oferty pracy takie – które nie mają szansy przebić się na dużych serwisach. Gwarantujemy sporą liczbę odsłon, ustalony czas na stronie głównej, a także dotarcie do sporej liczby osób. Zapraszamy do kontaktu. 

Kanał na YouTube – to kolejna kwestia która chodzi mi po głowie, by czasami prezentować  jakieś kwestie w formie video na YT. 

Książkowy ostatni poniedziałek miesiąca – wstępny pomysł jest taki by w ostatni poniedziałek danego miesiąca wrzucać Wam propozycje książkowe, tak aby pokazywać Wam, że źródło wiedzy leży nie tylko w tutorialach. 

Dołącz do zespołu

Chcesz napisać artykuł lub więcej artykułów dla serwisu dlaTesterów.PL? Chcesz wyróżnić się spośród kandydatów, że jesteś bardziej proaktywny/a aniżeli pozostali. Napisz do nas na e-mail redakcja@dlatesterow.pl. Wskaż w jakiej tematyce chciałbyś/chciałabyś podzielić się wiedzą. Oferuję wsparcie merytoryczne, a także pomoc w poprawkach językowych tak aby Twój wpis był Twoją wizytówką. 

Opinia społeczności

Najważniejsza jest Wasza opinia. Czego potrzebujecie, czym się interesujecie – w którym kierunku podążać. Jeżeli możesz – poświęć kilka minut, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami, uwagami czy wskazać które z kierunków rozwoju są dla Ciebie najbardziej interesujące. Piszą na e-mail redakcja@dlatesterow.pl

 

Podsumowanie

Podsumowanie 2021 roku serwisu dlaTesterów.PL –  to kolejny kamień milowy w działalności serwisu. Codzienna praca pokazała, że przez dłuższy okres można tworzyć content i przekazywać bezpłatnie wiedzę. Większość informacji która jest przekazywana pochodzi z praktyki, czy zainteresowania kwestiami testerskimi. Serwis jest na rynku od blisko 1,5 roku i z kilku odsłon dziennie doszliśmy do kilkuset. Sukces ten jednak jest tylko Waszą zasługą, bo bez czytelników, nie byłoby tego serwisu.