Testerskie Newsy – luty 2024

News

Loading

Testerskie Newsy – luty 2024 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach. 

Newsy 

usługi.dlaTesterów.PL – nowy część grupy dlaTesterów.PL

W dniu 01/01/2024 roku światło produkcyjne ujrzała domena https://uslugi.dlatesterow.pl/. Jest to miejsce w którym oferuje usługi dla organizacji w zakresie testowania i Quality Assurance. Chcesz zaufać marce budowanej od podstaw od kilku lat? Chciałbyś abyśmy przeprowadzili szkolenie w Twojej organizacji – zapraszam.

szkolenia.dlaTesterów.PL – nowy część grupy dlaTesterów.PL

W dniu 14/02/2024 roku światło produkcyjne ujrzała domena https://szkolenia.dlatesterow.pl/. Jest to miejsce w którym oferuje Wam szkolenia online. Obecnie dostępne są szkolenia:

Prezent dla Was – kupon StartSzkolen25 dzięki któremu macie 25% rabatu na szkolenia oferowane przez serwis. Kupon ważny tylko do końca lutego. Zastanów się – szkolenia – najtańsze na rynku. Dodatkowo 25% rabatu – co to daje? Rozwój w bardzo dobrej cenie. Kupon nie obejmuje voucherów.

Sora

Nowe narzędzie od OpenAI do tworzenia video. Wszystkich chętnych zapraszam do zapoznania.

Cypress IO – 13.6.4

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj. Od wersji 13.0.0 nastąpiło wiele kolejnych zmian, o czym informuje w dziale dot. Cypressa

TestFest:2024

Hej, jedna z najlepszych konferencji na temat testowania już 02 marca 2024 roku. Widzimy się na konferencji. Jeżeli chcesz się spotkać przed lub w trakcie – daj znać. Dla czytelników – postaram się też zorganizować jakąś limitowaną ilość drobnych gadżetów ode mnie lub od partnerów.

Postman Game

Wydawcy Postmana – narzędzia do testów API wydali grę związaną z API i testowaniem tym narzędziem. Wszystkich zainteresowanych zapraszam.

k6 – nowa wersja

Firma Grafana stojąca za narzędziem K6 poinformowała o wydaniu nowej wersji narzędzia pod nr v. 0.49 Więcej informacji tutaj.

Sekurak Hacking Party 2024

Już 20 maja 2024 roku Sekurak wraca wraz z Sekurak Hacking Party. W ramach spotkania online zaplanowane wstępnie są 3 ścieżki

 • NETSEC 
 • WEBSEC 
 • DEFENCE

Więcej informacji o agendzie i prelegentach będziemy przedstawiać w zbliżających się tygodniach i miesiącach – zgodnie z infromacjami od organizatora.

Bilety można zamówić tutaj.

Playwright – nowe wydanie – 1.41

Playwright doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 

Postman v. 10.23

Postman doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 
Dodatkowo Postman udostępnił opcję wsparcia tworzenia testów za pomocą AI. 

Browserstack

Znana ze swojej działalności firma udostępniająca (odpłatnie) możliwość testowania aplikacji webowych i mobilnych (manualnie i w formie automatyzacji) w chmurze – stworzyła trzy nowe produkty:

 • Rzeczywiste urządzenia obsługujące kartę SIM są teraz ogólnie dostępne
 • Samsung Galaxy S24 i S24 Ultra
 • Czytnik ekranu TalkBack na Galaxy Tab S9

Jenkins 2.445

Została wydana kolejna wersja Jenkinsa, która posiada wiele zmian w zakresie – security, poprawki błędów i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Selenium 4.17.0 Released!

Została wydana nowa wersja Selenium. Wszystko o tym wydaniu znajduje się tutaj.


Nadchodzące artykuły

Nowy cykl zapowiadający wpisy na serwisie  – nie zawsze jednak wpisy będą w takiej kolejności i częstotliwości:

 1. Postman test – Snippets – 2024
 2. Artykuł o Cobolu!
 3. Grafana – wsparcie dla testerów
 4. Cypress uruchamianie testów na Bitbuckecie
 5. Najpopularniejsze rozwiązania chmurowe – AWS, Azure i GCP
 6. Newsy Cypress

Książki

Wracamy z cyklem w którym będziemy wrzucać nowości książkowe:

Inne Newsy:

Szkolenia z serwisu dlaTesterów.PL

Dziękuje też organizacjom zainteresowanym szkoleniami grupowymi w Waszych firmach.
Jesteście zainteresowani szkoleniem – piszcie na szkolenia@dlatesterow.pl. Odpiszę Wam niezwłocznie, ustalimy szczegóły i wprowadzimy Wasz team na wyższy level. Zapraszam Was na https://szkolenia.dlatesterow.pl/.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Kod rabatowy JavaStart. 
1. Kurs Java
2. Kurs Spring
3. Kurs Testowanie Jednostkowe
4. Kurs Selenium
5. Kurs REST Assured
6. Kurs Zestaw zadań Java
7. Kurs Pakiet kursów Java i Selenium
Więcej kursów znajduje się w ofercie
UWAGA po zmianach w zasadzie działania – rabat nalicza się jedynie po kliknięciu w link partnerski. 
Kupując kursy JavaStart z naszych reflinków wspierasz rozwój naszej witryny.

italki.com

Jak wiemy w naszej rzeczywistości konieczna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Gdzie nabywać praktykę? Skorzystaj z oferty italki.com, gdzie możesz rozmawiać z różnymi osobami. Korzystając z naszego reflinka, gdy zakupicie kredyty za $20, otrzymamy $10, a Wy $5! Ponadto korzystając z kuponu CF5 – otrzymacie 5 USD rabatu za zakup kredytów.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – luty 2024 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w poprzednich miesiącach będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News. Testowanie oprogramowania newsy – to coś dla każdego interesującego się tematyką QA.