Testerskie Newsy – październik 2020

News

Loading

Testerskie newsy październik 2020 – jest to trzeci artykuł z cyklu szybkich newsów ze świata testerskiego, tak by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach. Newsy będą dodawane cyklicznie – jednak nie zakładamy, że będą to wpisy comiesięczne. Wszystko zależeć będzie od ruchu na rynku testerskim.

Koniec wsparcia Flasha nadchodzi

Koniec wsparcia dla Flash Playera na wielu przeglądarkach. Adobe ogłosiło już w 2017 roku, że nie będzie wspierał tego produktu.
FirefoxIn January 2021, Firefox 85 will completely remove Flash support. 
ChromeAll Chrome versions – Jan 2021. Flash Player will be marked as out of date and will be blocked from loading.
MicrosoftFlash will be completely removed from all browsers by December 31, 2020, via Windows Update.

Cypress IO – 5.4.0

Również i Cypress doczekał się kolejnych wydań. W najnowszej wersji przy nadchodzi wsparcie dla Firefoxa w wersji 80 i nowszych. Poprawiono też dużo błędów., dodano viewporty dla nowych urządzeń. Więcej informacji tutaj.

Serenity BDD – v. 2.3.4

W połowie września została wydana wersja Serenity BDD w wersji 2.3.4. Kod źródłowy do pobrania z GitHuba.

Nowa książka – Podróż przez świat testowania

Ruszyła przedsprzedaż książki Podróż przez świat testowania. Pozycja dostępna będzie w formie papierowej lub ebooka pod tym adresem. O książce więcej pisaliśmy tutaj.

Katalon Studio – nowa wersja

Została wydana nowa wersja Katalon Studio – 7.8.0. Aktualna wersja jest do pobrania z GitHuba. Lista szczegółowych zmian jest wskazana na stronie wydawcy – tutaj.

Quality Meetup

29 października 2020 roku o godz. 19.30 w ramach Quality Meetup będzie przeprowadzona sesja QA z Katriną Clokie. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Facebookowej Quality Excities pod tym linkiem.

Podsumowanie

Wpis Testerskie newsy październik 2020 to chęć zaprezentowania Wam trochę innej formy wpisów aniżeli w pozostałych artykułach. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.