Testerskie Newsy – październik 2023

News

Loading

Testerskie Newsy – październik 2023 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach. 

Szkolenia JMeter & Cypress – dlaTesterów.PL

Powracam ze szkoleniami dla Was. Na chwilę obecną chciałem Wam zaproponować szkolenia z zakresu JMetera, oraz Cypressa.

JMeter – szkolenie 1 dniowe:

Termin 01.12.2022 roku godz. 8.30 – 16.30 – online

Cypress – szkolenie 2 dniowe

Termin 25.11.2023 – 26.11.2023 roku godz. 8.30 – 15.30 – online

Więcej informacji na temat aktualnych szkoleń w harmonogramie.

Jeżeli nie odpowiadają Ci wskazane terminy – zakup VOUCHER NA SZKOLENIE do wykorzystania do końca 2024 roku – gwarancja terminu każdego ze szkoleń. Kliknij w voucher i zakup już dzisiaj!


Newsy 

Cypress IO – 13.3.1

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj. Od wersji 13.0.0 nastąpiło wiele kolejnych zmian, o czym informuje w dziale dot. Cypressa

k6 – nowa wersja

Firma Grafana stojąca za narzędziem K6 poinformowała o wydaniu nowej wersji narzędzia pod nr v. 0.46 Więcej informacji tutaj

JMeter 5.62

JMeter doczekał się nowego wydania w wersji 5.62. Przykładem jest dodanie poprawa błędów i dodanie kilku fixów niefunkcjonalnych. Pełen wykaz zmian znajduje się w zakładce changes.

Test:Fest2024 – CFP

Do 13.11.2023 roku trwa proces Call for Proposals dla prelegentów. Informacja od organizatorów:

Już 2.03.2024 spotykamy się we Wrocławiu!

Zostań naszym Prelegentem! Daj sobie szansę na świetne wystąpienie i podziel się wiedzą i doświadczeniem z innymi! Po sukcesie na test:fest 2023 w tym roku poszukujemy krótsze formy wystąpień takie jak lighting-talk (20min) oraz 40-minutowe wykłady.
Przed konferencją zorganizujemy dla wybranych prelegentów szkolenie z umiejętności prezentacji oraz procesu CFP.

Conselenium 5 – 2023

Nadchodzi wielkimi krokami konferencja Conselenium 5. Termin wydarzenia 13-14 listopada 2023. Jesteśmy oficjalnym parternerem medialnym wydarzenia. Strona wydarzenia

#TestWarez2023

Ponadto w dniach 25 – 27 października 2023 roku zaplanowana jest konferencja TestWarez2023. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę wydarzenia

Quality Excites – koniec konferencji

Organizowana przez Future Processing konferencja Quality Excites przeszła do historii. Jak możemy przeczytać w komunikacie – na chwilę obecną nie są planowane kolejne wydarzenia.

Wybierz szkolenie jednodniowe w którym chciałbyś uczestniczyć (w kwocie do 1000 zł brutto)

Playwright – nowe wydanie – 1.39.0

Playwright doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 

Postman v. 10.19

Postman doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 
Dodatkowo Postman udostępnił opcję wsparcia tworzenia testów za pomocą AI. 

Browserstack

Znana ze swojej działalności firma udostępniająca (odpłatnie) możliwość testowania aplikacji webowych i mobilnych (manualnie i w formie automatyzacji) w chmurze – stworzyła trzy nowe produkty:

  • Nowa wersja macOS dostępna – macOS Sonoma
  • Nowe urządzenia z rodziny Pixel 8
  • Testy na iPhone 15

Jenkins 2.427

Została wydana kolejna wersja Jenkinsa, która posiada wiele zmian w zakresie – security, poprawki błędów i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

WCAG 2.2 – oficjalnie

Zgodnie z informacjami na W3C, nowa wersja WCAG jest od teraz oficjalnym standardem sieciowym zgodnie z rekomendacją. Zaszło kilka zmian o których mowa tutaj.

Selenium 4.14.0 Released!

Ostatniego dnia sierpnia została wydana nowa wersja Selenium. Wszystko o tym wydaniu znajduje się tutaj.

Maestro – ciekawe narzędzie do automatyzacji aplikacji mobilnych

Hej, świeżo po konferencji TestDive:2023 informuje Was o ciekawym narzędziu do automatyzacji aplikacji mobilnych. Już niedługo pierwszy wpis w tym przedmiocie. Strona narzędzia.

Instagram – zaproszenie

Zapraszam Was gorąco do obserwowania profilu dlaTesterow.PL na instagramie. Znajdziecie tam różne ciekawe i krótkie informacje których nie umieszczam na stronie. 


Nadchodzące artykuły

Nowy cykl zapowiadający wpisy na serwisie  – nie zawsze jednak wpisy będą w takiej kolejności i częstotliwości:

  1. Cykliczne newsy o książkach – ostatni poniedziałek miesiąca
  2. K6 na Githubie
  3. Artykuł o Cobolu!
  4. Postman na Bitbuckecie
  5. JMeter na Bitbuckecie

Książki

Wracamy z cyklem w którym będziemy wrzucać nowości książkowe:

Szkolenia security – tylko szkolasecurity.pl

Czasami piszecie pytania o ścieżki rozwoju z zakresu security, bo artykuły o tej treści znajdują się na portalu. Osobiście temat security zgłębiam – może nie tak intensywnie jakbym sobie tego życzył, natomiast osobiście i z pełnym przekonaniem – chce Wam polecić szkołę security Macieja Kofela. Jeżeli chcecie poszerzyć swoją wiedzę w tym przedmiocie wbijajcie i poznajcie jego projekty:

Inne Newsy:

Szkolenia z serwisu dlaTesterów.PL

Jak wskazałem na początku newsów, aktualnie macie możliwość zapisu na szkolenia z Cypressa (2 dniowe) oraz JMetera (1 dniowe) – dla firm możliwe rozbudowanie do dwóch dni.

Dziękuje też organizacjom zainteresowanym szkoleniami grupowymi w Waszych firmach.
Jesteście zainteresowani szkoleniem – piszcie na redakcja@dlatesterow.pl. Odpiszę Wam niezwłocznie, ustalimy szczegóły i wprowadzimy Wasz team na wyższy level.

Różne eventy online:

Tutaj przedstawimy Wam kilka eventów online, abyście mogli wybrać coś dla siebie. Spotkania w formule hybrydowej lub całkowicie online.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Kod rabatowy JavaStart. 
1. Kurs Java
2. Kurs Spring
3. Kurs Testowanie Jednostkowe
4. Kurs Selenium
5. Kurs REST Assured
6. Kurs Zestaw zadań Java
7. Kurs Pakiet kursów Java i Selenium
Więcej kursów znajduje się w ofercie
UWAGA po zmianach w zasadzie działania – rabat nalicza się jedynie po kliknięciu w link partnerski. 
Kupując kursy JavaStart z naszych reflinków wspierasz rozwój naszej witryny.

Kurs SQL – zniżka dla czytelników

Specjalnie dla Was – Krystian Brożek – znany specjalista od SQLa przygotował specjalną zniżkę w kwocie 100 zł na zakup kursu. Jak wiemy wiedza z baz danych jest bardzo przydatna dla testerów, zatem warto rozważyć zakup w promocyjnej cenie. Zajrzyj na stronę geekon.edu.pl i wykorzystaj kod rabatowy na kurs SQL dlatesterow.pl

Dokumentacja PRO

Pracujesz w projektach gdzie trzeba tworzyć dokumentację? Część pracy Twojej lub Twojego zespołu polega na pisaniu dokumentacji? Czy pracujecie zgodnie z zasadą – dokumentacji nikt nie chce pisać, ale każdy potrzebuje? Zapoznaj się z ofertą Karola dokumentacja.pro

Dodatkowo wraz z Karolem ustaliliśmy, że kod będzie działał na wszystkie produkty serwisu https://edu.wedlugplanu.pl/product/ 

Z kodem promocyjnym dla_testerow zapłacisz 10 % mniej. 

italki.com

Jak wiemy w naszej rzeczywistości konieczna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Gdzie nabywać praktykę? Skorzystaj z oferty italki.com, gdzie możesz rozmawiać z różnymi osobami. Korzystając z naszego reflinka, gdy zakupicie kredyty za $20, otrzymamy $10, a Wy $5! Ponadto korzystając z kuponu CF5 – otrzymacie 5 USD rabatu za zakup kredytów.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – październik 2023 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w poprzednich miesiącach będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News. Testowanie oprogramowania newsy – to coś dla każdego interesującego się tematyką QA.