Testerskie Newsy – wrzesień 2020

News

Loading

Testerskie newsy wrzesień 2020 – jest to drugi artykuł z cyklu szybkich newsów ze świata testerskiego, tak by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach. Newsy będą dodawane cyklicznie – jednak nie zakładamy, że będą to wpisy comiesięczne. Wszystko zależeć będzie od ruchu na rynku testerskim.

Konferencje

W dniach 08-09 października odbędzie się Akademia Jakości – testowanie i jakość projektów IT. Dwudniowe wydarzenie będzie podzielone na dzień konferencyjny i dzień warsztatowy. Będzie to 10. edycja tego wydarzenia.

Drugim wydarzeniem jest No Bullshit about testing 2020. Wydarzenie odbędzie się 08 października 2020 roku – online.

Kali Linux 2020.3

Nowa wersja popularnej dystrybucji Linuxa do przeprowadzania testów bezpieczeństwa. Wskazana wersja jest pierwszym krokiem z przejścia z dystrybucji Basha na ZSH. Nowa wersja pozwoli na odpalenie  z poziomu Windowsa. Wersja do pobrania ze strony organizacji.

Postman 7.32.0

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod wersją 7.32.0.

Cypress IO – 5.1.0

Również i Cypress doczekał się kolejnego wydania. W najnowszej wersji przy włączonej opcji experimentalNetworkStubbing możemy korzystać cy.route2(). Dzięki tej opcji możemy przechwytywać i modyfikować requesty. Póki co jest t określane jako eksperyment. Więcej informacji tutaj.

Parrot OS – 4.10.

Została wydana kolejna stabilna wersja Parrot OS – alternatywy dla Kali Linuxa. Aktualna wersja zawsze dostępna tutaj.

Egzamin ISTQB online.

ISTQB przedłużyło do końca marca 2021 roku możliwość zdawania egzaminu w formie online. Pierwotnie termin ten wyznaczono do października br.

Python wersja 3.5 – koniec wsparcia

Oficjalnie z dniem 13 września 2020 roku swój cykl wydawniczy zakończył Python w wersji 3.5. Więcej informacji o kolejnych zmianach i planach dotyczących Pythona znajdziecie tutaj.

Koniec IE 11 – zapowiedź.

Microsoft zapowiedział, że kończy wsparcie dla przeglądarki Internet Explorer 11. Jego naturalnym następcą jest MS Edge. Więcej informacji na stronie Microsoft.

iOS 14.

16 września 2020 roku została udostępniona najnowsza wersja systemu iOS. Lista pełnych funkcjonalności, narzędzi oraz urządzeń, które otrzymają wsparcie znajdziesz na stronie Apple.

Podsumowanie

Wpis Testerskie newsy wrzesień 2020 to chęć zaprezentowania Wam trochę innej formy wpisów aniżeli w pozostałych artykułach. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.