Testerskie Newsy – sierpień 2021

News

Loading

Testerskie Newsy – sierpień 2021 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Ewentualnie w polu mam kupon rabatowy podaj POLECAM12880. Dostępne kursy, które mogą Was zainteresować:
1. Kurs Java
2. Kurs Spring
3. Kurs Testowanie Jednostkowe
4. Kurs Selenium
5. Kurs REST Assured
6. Kurs Zestaw zadań Java
7. Kurs Pakiet kursów Java i Selenium
Więcej kursów znajduje się w ofercie

LetyShops

Serwis letyshops.com to aplikacja pozwalająca uzyskiwanie cashbacku z zakupionych w internecie przedmiotów. Wystarczy kliknąć w link – by zarejestrować się z naszego reflinka, by wesprzeć nas w ten sposób. Aplikacja posiada też dedykowane wtyczki do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera – które przypominają o włączaniu cashbacku na stronach partnerskich. Na bieżąco możecie też korzystać z aplikacji mobilnych na Androida czy iOS.

Cypress IO – 8.1.0

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj.

Browserstack

Platforma Browserstack dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • OnePlus 9 – OxygenOsS 11 bazujący na Android 11;
  • Firefox 90 & 91 Beta
  • Opera 77 & 78 Dev;

SauceLabs

Platforma SauceLabs dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Chrome 92;
  • iOS Symulatory – 14.4 i 14.5;

Postman 8.10.0.

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod poprzednią wersją.

Microsoft wydał własną dystrybucję Linuxa

Tak, nie przeczytaliście błędnego nagłówka. Microsoft wydał własną dystrybucję Linuxa pod nazwą CBL-Mariner. Tytuł tym bardziej zaskakujący gdy w 2001 roku Steve Ballmer były CEO MS stwierdził – „Linux to rak”. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do githuba.

Windows 11 beta – dostępny

Dla osób zainteresowanych nowym systemem operacyjnym od Microsoftu informujemy, że jest możliwość zainstalowania Windows 11 Developer Prewiew. Wystarczy z poziomu aktualizacji przystąpić do Windows Insider Program.

IntelliJ IDEA 2021.2

Intelij IDEA otrzymała w kwietniu nowego release`a -builda. Możesz pobrać aktualną wersję i zapoznać się ze zmianami tutaj.

Linux 5.13 na Apple M1

Nowa wersja jądra Linuxa zyskała wsparcie dla układów ARM od Apple m1. Wsparcie jest natywne. Jest to pierwszy system open-source współpracujący z Apple M1.

JaCoCo-Maven plugin

JaCoCo-Maven plugin to narzędzie służące do weryfikacji pokrycia kodu testami – oczywiście dla sympatyków Javy. Więcej informacji o pluginie tutaj, zaś możliwość pobrania tutaj.

PHP v. 8.0.9

Została wydana nowa wersja PHP. Lista zmian wersji 8.0.9. Wersja 8.1.0. Beta 2 dostępna do testów.

30 lat www

W dniu 6 sierpnia 1991 roku Tim Berners-Lee opublikował pierwszą stronę internetową. Mieliśmy zatem okazję, świętować 30-sto lecie. Sam pomysł powstał dwa lata wcześniej podczas kontraktowej pracy w/wym. w ośrodku CERN.

Serenity BDD 2.4.51

Została wydana nowa wersja cora Serenity BDD

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/net.serenity-bdd/serenity-core -->
<dependency>
<groupId>net.serenity-bdd</groupId>
<artifactId>serenity-core</artifactId>
<version>2.4.51</version>
</dependency>

Selenide 5.23.0

Została wydana nowa wersja Selenide.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/com.codeborne/selenide -->
<dependency>
<groupId>com.codeborne</groupId>
<artifactId>selenide</artifactId>
<version>5.23.0</version>
</dependency>

Konferencje 

Różne eventy online:

Tutaj przedstawimy Wam kilka eventów online, abyście mogli wybrać coś dla siebie.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – sierpień 2021 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w zeszłym miesiącu będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.