Testerskie Newsy – styczeń 2021

News

Loading

Testerskie Newsy – styczeń 2021 to nowy wpis z tej serii na nowy – 2021 rok. W tym roku kontynuujemy cykl szybkich newsów ze świata testerskiego, tak by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Ewentualnie w polu mam kupon rabatowy podaj POLECAM12880.

Darmowa książka

Maaret Pyhäjärvi wydała książkę o testach eksploracyjnych w języku angielskim. Książka jest możliwa to pobrania za darmo z leanpub, jednakże wspierając autorów – zachęcam do zakupu. Link to książki.

Koniec wsparcia dla flasha

Firma Adobe zakończyła wsparcie dla Flasha z dniem 31 grudnia 2020 roku. Mozilla przestaje wspierać flasha od 26 stycznia 2021 roku. Microsoft rozpoczął proces blokowania Flash Playera – zgodnie z łatką KB4577586.

Pasja Testowania wydanie 2 rozszerzone

Premiera książki napisanej przez Krzysztofa Jadczyka odbyła się 19 stycznia 2021 roku. Więcej informacji o tej pozycji pisaliśmy tutaj.

Browserstack

Platforma browserstack dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • MacOS  – Big Sur;
  • iPhone 12;
  • Edge 87;

Dodatkowo Browserstack udostępnił jakiś czas temu usługi – Percy, oraz SpeedLab o który będzie odrębny wpis.

Katalon Studio 7.8

Narzędzie Katalon Studio również doczekało się kolejnego wydania w grudniu. Szczegóły zmian opisane są w historii wersji.


Rest-Assured 4.3.3

Dla osób zainteresowanych testowaniem API, pojawiła się nowa wersja Rest Assured – 4.3.3.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/io.rest-assured/rest-assured -->
<dependency>
<groupId>io.rest-assured</groupId>
<artifactId>rest-assured</artifactId>
<version>4.3.3</version>
<scope>test</scope>
</dependency>

Informację na temat zmian pojawić powinny się tutaj. Dodatkowo lista packages dla tej wersji tutaj.

OWASP ZAP 2.10.0

Narzędzie OWASP ZAP doczekał się w połowie grudnia nowego wydania. Szczegóły zmian w narzędziu zawarte w ostatnich zmianach. Wersje dla różnych systemów są dostępne też na Githubie.

Cypress IO – 6.2.1

Cypress jak to Cypress otrzymał kolejnego release. W najnowszej wersji skupiono się na poprawie błędów zgłoszonych przez społeczność. Więcej informacji tutaj. Dodatkowo warto wspomnieć, że Cypress otrzymał wsparcie w kwocie 40 mln USD. 

Książka Podróż Przez Świat Testowania – gratisy

Książka jest nadal dostępna na oficjalnej stronie funwithbugs.com. Specjalnie dla czytelników naszego serwisu przy zamawianiu książki wpisz w polu UWAGI hasło: dlaTesterów. W przypadku dodania takiego hasła, otrzymacie gratisy do zamówienia. Więcej o książce pisaliśmy w odrębnym artykule.

Podsumowanie

Wpis Testerskie Newsy – styczeń 2021 to już szósty wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w zeszłym miesiącu będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.