Testowanie websocketów z Socket-io-tester

Inne narzędzia

Loading

Jak przetestować jakiekolwiek działanie websocketów, bez ich podpinania pod aplikację. Testowanie websocketów z Socket-io-tester to artykuł przedstawiającym Wam bardzo krótko jak przetestować websockety bez ich wpinania do aplikacji.

Skąd to narzędzie

Aplikacja jest dostępna na stronie electronjs.org, gdzie możemy pobrać aplikację dla Linuxa czy Windowsa w wersjach 32 i 64.  Aplikacja jest dostępna na GitHubie.

Testujemy

Po pobraniu i instalacji w wybranej przez Ciebie formie uruchamiamy aplikację. Następnie w pierwszej rubryce podajemy adres serwera. Jeżeli będziemy mieli ikonę z zielonym symbolem, będzie to oznaczało że prawidłowo połączyliśmy się z adresem.

W kolumnie nazwane Listen for events wpisujemy kanały które będziemy nasłuchiwać i weryfikować czy otrzymujemy informacje poprzez websockety. Każdy z kanałów można oznaczyć odrębnym kolorem co ułatwia wynajdywanie informacji na które oczekujemy.

W kolumnie Send Message możemy dodawać argument lub kilka argumentów które będziemy weryfikować wewnątrz informacji z websocketów. Użytkownik ma do wyboru String, JSON, Array, Object, Number i Boolean.

Testowanie websocketów z Socket-io-tester - okno główne

Dodatkowe opcje

W ramach naszych testów możemy usunąć wszelkie wiadomości przesłane poprzez websockety. Ponadto mamy szeroki wybór kolorów do selekcjonowania eventów.

Testowanie websocketów z Socket-io-tester - kolory

W przypadku chęci łączenia się z kilkoma serwerami użytkownik może dodawać ich większą ilość, jednak w przypadku dużej ilości aplikacja nie posiada możliwości swipowania w lewo czy prawo.

Testowanie websocketów z Socket-io-tester - serwery

Podsumowanie.

Testowanie websocketów z Socket-io-tester ma na celu umożliwienie Wam weryfikacji działania websocektów bez konieczności ich implementacji w aplikacji. Z racji prostoty i intuicyjności narzędzia, wpis jest dość krótki. O innych narzędziach godnych uwagi, szerzej piszemy w niniejszym dziale.