Książki do nauki Ruby

Książki

Loading

Książki do nauki Ruby, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w automatyzacji w tym języku. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w Ruby, bądź poszerzyć swoją wiedzę.

Rusz Głową! Ruby on Rails – David Griffiths

Przedmiotową ksiązkę napisano w oparciu o najnowsze, skuteczne techniki ułatwiające zrozumienie i przyswajanie wiedzy. Jest to kolejna książka z serii Rusz Głową! Dzięki niej szybko i bez trudności nauczysz się tworzyć interaktywne aplikacje internetowe za pomocą tej platformy. Dowiesz się, na czym polega współpraca z bazą danych, integracja z Ajaksem i XML. Ponadto co to jest dynamiczne wykreślanie danych. Książka posiada wiele odniesień obrazkowych w celu łatwiejszego zrozumienia działania technologii.

Książki do nauki Ruby - Rusz Głową!

Ruby. Programowanie – David Flanagan, Yukihiro Matsumoto

Książka stanowi kompletny zbiór informacji na temat języka Ruby. Jeżeli naprawdę chcesz dobrze zrozumieć ten język, to obowiązkowa pozycja. W trakcie lektury zapoznasz się z bogatym API, pozwalającym na przetwarzanie tekstu; zrozumiesz techniki związane z wykonywaniem działań na liczbach, implementacją kolekcji, operacjami wejścia-wyjścia oraz pracą współbieżną i operacjami sieciowymi. Jednocześnie znajdziesz tu elementy dostępne powszechnie w językach programowania, jak instrukcje warunkowe, pętle czy też operatory logiczne. Dzięki tej książce wykorzystanie metod i obiektów klasy Proc oraz stosowanie platformy Ruby nie będzie stanowiło dla Ciebie najmniejszego problemu!

Książki do nauki Ruby - Ruby Programowanie

Programowanie w języku Ruby. Mikrousługi i konteneryzacja – Michał Sobczak

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wykorzystać tę platformę w swoich projektach, jesteś na dobrym tropie! Dzięki tej pozycji poznasz możliwości i konstrukcje języka Ruby. Mechanizm działania platformy Rails, a w szczególności interfejs Rack. Dowiesz się też, jak zapewniać odpowiednią jakość swoich rozwiązań, nauczysz się je uruchamiać przy użyciu technologii wirtualizacji VMware ESXi oraz konteneryzacji Docker na platformach OpenShift Origin, OKD i Nomad. Prześledziwszy praktyczne przykłady, zdobędziesz wiedzę na temat architektury mikrousług, poznasz też sposoby wykorzystania oprogramowania GitLab w funkcji repozytorium kodu, systemu zgłoszeń, bazy wiedzy i narzędzia CI/CD.

Książki do nauki Ruby - Programowanie w języku Ruby

Ruby on Rails. Tworzenie aplikacji WWW – John Elder

Z tą książką sprawnie przygotujesz sobie wygodne środowisko do pracy, niezależnie od tego, z jakiego systemu operacyjnego korzystasz na co dzień. Dowiesz się, jak projektować i tworzyć rozbudowane serwisy internetowe, a Twoja nauka polegać będzie na tworzeniu rzeczywistej, działającej aplikacji co jest niezwykle ważne by postępować krok po kroku tworząc rzeczywisty projekt. Nawet jeśli dopiero piszesz pierwsze linie kodu, wkrótce zaczniesz tworzyć rozbudowane projekty. Autor przystępnie i interesująco wyjaśnia kwestie, które trzeba znać, aby tworzyć nowoczesne projekty w języku Ruby — od tych najbardziej podstawowych aż po oparte na zaawansowanych ideach, takich jak korzystanie z gemów czy modelu MVC.

Książki do nauki Ruby - Ruby on Rails

Ruby. Wprowadzenie – Michael Fitzgerald

Książka „Ruby. Wprowadzenie” to podręcznik dla tych, którzy chcą poznać możliwości języka bez konieczności studiowania zawiłych opisów teoretycznych. Pozycja przedstawia język Ruby na praktycznych przykładach, pokazując jego zastosowania w typowych zadaniach, z jakimi spotyka się na co dzień programista aplikacji sieciowych. Czytając tę książkę, poznasz elementy języka Ruby i nauczysz się programować obiektowo. Dowiesz się, w jaki sposób przetwarzać dane liczbowe, teksty i tablice, pliki i katalogi oraz dokumenty XML. Przeczytasz także o środowisku Ruby on Rails.

Ruby. Przewodnik programisty. Wydanie II – David A. Black

Poznaj kluczowe pojęcia związane z językiem Ruby. W kolejnych rozdziałach znajdziesz istotne informacje na temat składni, dostępnych elementów oraz typowych konstrukcji. Po opanowaniu podstaw będziesz swobodnie tworzył proste programy oraz przejdziesz do zaawansowanych tematów związanych z technikami przepływu sterowania, wbudowanymi elementami, kolekcjami oraz wyrażeniami regularnymi. Ta książka jest doskonałym podręcznikiem dla wszystkich osób chcących nauczyć się języka Ruby i wykorzystać jego potencjał w kolejnych projektach. Dzięki tej książce poznasz składnię języka Ruby, zrozumiesz filozofię stojącą za tym językiem, opanujesz techniki programowania obiektowego.

Podsumowanie

Książki do nauki Ruby to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i automatyzacja jest chlebem powszednim, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.