Testerskie Newsy – kwiecień 2021

News

Loading

Testerskie Newsy – kwiecień 2021 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Ewentualnie w polu mam kupon rabatowy podaj POLECAM12880.

Cypress IO – 7.0.1

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach wersji 7.X.X został wydany Cypress Component Test Runner w wersji alpha. Doczekaliśmy się też możliwości debugowania testów w przeglądarce z wykorzystaniem ulubionych narzędzi. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj.

IntelliJ IDEA 2021.1

Intelij IDEA otrzymała w kwietniu nowego release`a -builda. Możesz pobrać aktualną wersję i zapoznać się ze zmianami tutaj.

Browserstack

Platforma Browserstack dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Chrome 88, 89 i 90 beta;
  • Firefox 86, 87 beta;
  • Samsung Galaxy S20 i S21 – Android 11;
  • Oppo Reno3 Pro – Android 10;

SauceLabs

Platforma SauceLabs dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Firefox 87;
  • Edge 88;

Postman 8.1.0.

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod poprzednią wersją.

ParrotOS – v. 4.11

Została wydana nowa wersja systemu dla osób zajmujących się tematyką security – ParrotOS – 4.11. Na stronie securityonline.info mamy informacje o zmianach w systemie. Nowa wersja do pobrania tutaj. Dla osób posiadających system możliwy jest update poprzez:

sudo parrot-upgrade
sudo apt update && sudo apt full-upgrade

Java 16

Z lekkim opóźnieniem, ale należy wspomnieć, że w marcu została wydana Java 16. Więcej informacji na stronie oracle.com.

Bezpłatne książki

Darmowy ebook z www.io4pm.org o tytule “Project_Management_Revealed” – Traning Book, second edition. Ebook liczy 131 stron i jest napisany w języku angielskim.

Kolejna pozycja to również darmowy ebook z test-institute.org o tytule “Software Testing Revealed” – Traning Book, second edition. Ebook liczy 80 stron i jest napisany w języku angielskim.

Kolejna pozycja to opracowanie Maaret Pyhäjärvi, która wydała książkę o testach eksploracyjnych w języku angielskim. Książka jest możliwa to pobrania za darmo z leanpub, jednakże wspierając autorów – zachęcam do zakupu. Link to książki.

Konferencje

4Developers 2021

W dniach 24 – 27 maja odbędzie się event 4 Developers. Na konferencje będą poruszane tematy w zakresie Architektury aplikacji, Bottega Innovation Labs, .NET, Java, JavaScript, Frontend/UI, Mobile, PHP, DevOps, Testerska, Cloud, Machine Learning, Security oraz Soft Skills & Business Relations!, więcej.

Lubelskie Dni Informatyki

W dniu 29 maja 2021 roku odbędzie się online konferencja pod nazwą Lubelskie Dni Informatyki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zaś poruszone zostaną tematy związany z QA czy Security. Więcej infromacji na stronie LDI.

SauceCon Online 2021

W dniach 20-22 kwietnia odbędzie się online konferencja SauceCon. Konferencja posiada opcję udziału bezpłatnego – w ograniczonej formie, a także oferuje kilka innych możliwości, na które trzeba zakupić odpowiedni bilet. Więcej na stronie wydarzenia.

STAREAST Virtual 2021

W dniach 26-30 kwietnia online odbędzie się STAREAST Virtual 2021. Również i ta konferencja posiada opcję udziału bezpłatnego – w ograniczonej formie. Możemy również skorzystać z opcji płatnych udziału w wydarzeniu. Wszystkie informacje i zapisy tutaj.

Automatyzacja testowania – prawdy i mity

W dniach 13-14 maja 2021 roku – odbędzie się konferencja Automatyzacja testowania – prawdy i mity. W trakcie wydarzenia będziemy mogli poznać wiele aspektów związanych z automatyzacją. Program wydarzenia i rejestracja wydarzenia możliwa tutaj.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – kwiecień 2021 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w zeszłym miesiącu będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.