Testerskie Newsy – wrzesień 2023

News

Loading

Testerskie Newsy – wrzesień 2023 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach. 

Szkolenie JMeter – dlaTesterów.PL

Powracam ze szkoleniami dla Was. Zgodnie z Waszym życzeniem – na pierwsze spotkanie – wybieraliście JMetera. 

Termin 30.09.2022 roku godz. 8.30 – 16.30 – online.

Pełny opis szkolenia znajduję się oczywiście pod linkiem

Dlaczego warto mi zaufać?

 • Doświadczenie z narzędziem – kilka lat realnego wykorzystania narzędzia + ukończone wcześniej szkolenia u prawdziwych performance testerów.
 • Własna agenda szkolenia przetestowana z innymi kursantami – to nie jest skrypt narzucony przez organizatora, gdzie dopasowuje się w ramy – tylko przedstawiam materiał w taki sposób, jaki uważam że będzie dla Was najlepszy, oraz najbardziej pożyteczny. Dodatkowo będą przedstawione informacje, niedostępne na innych – podobnych szkoleniach co czyni je unikatowe. 
 • 1 dzień szkoleniowy – tak, agenda i przedmiot kursu jest tak skonstruowany abyśmy poruszyli aspekty związane z materiałem w ciągu jednego dnia. 
 • Status championa w narzędziu K6 – tak, z tego narzędzia w przyszłości też będą szkolenia, jednak aby został Ambassadorem marki związanej z Grafana Labs – trzeba się wykazać. Dlatego też moje podejście do tematu testów wydajnościowych został zweryfikowany przez jedną z większych organizacji IT.
 • Cena? – tak zrozumiałe jest, że mamy inflację, problem z zatrudnieniem a warto się rozwijać by być konkurecyjnym na rynku. Dlatego też cena jest zdecydowanie niższa aniżeli u innych dostawców. 850 zł brutto, to kwota za którą możecie mieć szkolenie z JMetera. Dodatkowo – obserwując moje social media – jak Facebook, Instagram, Linkedin czy Twitter – możecie znaleźć kupony rabatowe. 
 • Problem z budżetem szkoleniowym – dochodzą do mnie informacje z rynku, że są problemy z budżetami szkoleniowymi. Jasnym dla mnie jest też, że łatwiej będzie u szefa wynegocjował przysłowiowego tysiaka na szkolenie aniżeli trzy. Stąd też poziom tej ceny jak wyżej. 
 • Prowadzący – osobiście będę prowadził szkolenie, profil na Linkedinie tutaj.

Zapisz się dzisiaj

Ilość dostępnych miejsc


Newsy 

Cypress IO – 13.1.0

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj. Od wersji 13.0.0 nastąpiło wiele kolejnych zmian, o czym informujemy w dziale dot. Cypressa

k6 – nowa wersja

Firma Grafana stojąca za narzędziem K6 poinformowała o wydaniu nowej wersji narzędzia pod nr v. 0.46 Więcej informacji tutaj

JMeter 5.62

JMeter doczekał się nowego wydania w wersji 5.62. Przykładem jest dodanie poprawa błędów i dodanie kilku fixów niefunkcjonalnych. Pełen wykaz zmian znajduje się w zakładce changes.

Łatka w iOS 16.6.1

Jak na Linkedinie informuje Michał Sajdak z portalu Sekurak (pozdrawiam ekipę) załatano właśnie podatności w iOS, które były wykorzystywane przez Pegasusa. Atak klasy zero-click czyli ofiara nie musiała nic dodatkowo robić aby udało się dokonać infekcji.

TestDive 2023

Tegoroczny Test Dive odbędzie się 12 października w Multikinie w Krakowie. Więcej infromacji tutaj. Jesteśmy oficjalnym parternerem medialnym wydarzenia. 

Conselenium 5 – 2023

Nadchodzi wielkimi krokami konferencja Conselenium 5. Termin wydarzenia 13-14 listopada 2023. Jesteśmy oficjalnym parternerem medialnym wydarzenia. Strona wydarzenia

#TestWarez2023

Ponadto w dniach 25 – 27 października 2023 roku zaplanowana jest konferencja TestWarez2023. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę wydarzenia

ImproveIT 2023 – OpenSpace

Już 16.09.2023 roku odbędzie się ImproveIT 2023 – OpenSpace. Jeżeli jesteś zainteresowany wydarzeniem – sprawdź.

Wybierz szkolenie jednodniowe w którym chciałbyś uczestniczyć (w kwocie do 1000 zł brutto)

Playwright – nowe wydanie – 1.37.1

Playwright doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 

Postman v. 10.17.4

Postman doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 
Dodatkowo Postman udostępnił opcję wsparcia tworzenia testów za pomocą AI. 

Browserstack

Znana ze swojej działalności firma udostępniająca (odpłatnie) możliwość testowania aplikacji webowych i mobilnych (manualnie i w formie automatyzacji) w chmurze – stworzyła trzy nowe produkty:

 • Browserstack Test Management z nowymi featurami
 • Accessibility testing tool – został rozbudowany
 • iOS wersje – 11,12 oraz 13 są gotowe na testy równoległe
 • Access Screen Readers na real devices jest dostępny w postaci: VoiceOver on Mac, NVDA on Windows, TalkBack on Android

Jenkins 2.422

Została wydana kolejna wersja Jenkinsa, która posiada wiele zmian w zakresie – security, poprawki błędów i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Szkolenia z serwisu dlaTesterów.PL

Już w najbliższych tygodniach zaprezentuję Wam jednodniowe szkolenia które będę chciał z Wami zrealizować online. Waszą decyzję już jest termin szkolenia z zakresu JMetera, będzie również termin szkolenia z Cypressa. 

Dziękuje też organizacjom zainteresowanym szkoleniami grupowymi w Waszych firmach.
Jesteście zainteresowani szkoleniem – piszcie na redakcja@dlatesterow.pl. Odpiszę Wam niezwłocznie, ustalimy szczegóły i wprowadzimy Wasz team na wyższy level.

Selenium 4.12.0 Released!

Ostatniego dnia sierpnia została wydana nowa wersja Selenium. Wszystko o tym wydaniu znajduje się tutaj.

Instagram – zaproszenie

Zapraszam Was gorąco do obserwowania profilu dlaTesterow.PL na instagramie. Znajdziecie tam różne ciekawe i krótkie informacje których nie umieszczam na stronie. 

Nadchodzące artykuły

Nowy cykl zapowiadający wpisy na serwisie  – nie zawsze jednak wpisy będą w takiej kolejności i częstotliwości:

 1. Cykliczne newsy o książkach – ostatni poniedziałek miesiąca
 2. OWASP ZAP na Bitbuckecie
 3. K6 na Githubie
 4. Artykuł o Cobolu!

Książki

Wracamy z cyklem w którym będziemy wrzucać nowości książkowe:

Szkolenia security – tylko szkolasecurity.pl

Czasami piszecie pytania o ścieżki rozwoju z zakresu security, bo artykuły o tej treści znajdują się na portalu. Osobiście temat security zgłębiam – może nie tak intensywnie jakbym sobie tego życzył, natomiast osobiście i z pełnym przekonaniem – chce Wam polecić szkołę security Macieja Kofela. Jeżeli chcecie poszerzyć swoją wiedzę w tym przedmiocie wbijajcie i poznajcie jego projekty:

Inne Newsy:

Różne eventy online:

Tutaj przedstawimy Wam kilka eventów online, abyście mogli wybrać coś dla siebie. Spotkania w formule hybrydowej lub całkowicie online.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Kod rabatowy JavaStart. 
1. Kurs Java
2. Kurs Spring
3. Kurs Testowanie Jednostkowe
4. Kurs Selenium
5. Kurs REST Assured
6. Kurs Zestaw zadań Java
7. Kurs Pakiet kursów Java i Selenium
Więcej kursów znajduje się w ofercie
UWAGA po zmianach w zasadzie działania – rabat nalicza się jedynie po kliknięciu w link partnerski. 
Kupując kursy JavaStart z naszych reflinków wspierasz rozwój naszej witryny.

Kurs SQL – zniżka dla czytelników

Specjalnie dla Was – Krystian Brożek – znany specjalista od SQLa przygotował specjalną zniżkę w kwocie 100 zł na zakup kursu. Jak wiemy wiedza z baz danych jest bardzo przydatna dla testerów, zatem warto rozważyć zakup w promocyjnej cenie. Zajrzyj na stronę geekon.edu.pl i wykorzystaj kod rabatowy na kurs SQL dlatesterow.pl

Dokumentacja PRO

Pracujesz w projektach gdzie trzeba tworzyć dokumentację? Część pracy Twojej lub Twojego zespołu polega na pisaniu dokumentacji? Czy pracujecie zgodnie z zasadą – dokumentacji nikt nie chce pisać, ale każdy potrzebuje? Zapoznaj się z ofertą Karola dokumentacja.pro

Dodatkowo wraz z Karolem ustaliliśmy, że kod będzie działał na wszystkie produkty serwisu https://edu.wedlugplanu.pl/product/ 

Z kodem promocyjnym dla_testerow zapłacisz 10 % mniej. 

italki.com

Jak wiemy w naszej rzeczywistości konieczna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Gdzie nabywać praktykę? Skorzystaj z oferty italki.com, gdzie możesz rozmawiać z różnymi osobami. Korzystając z naszego reflinka, gdy zakupicie kredyty za $20, otrzymamy $10, a Wy $5! Ponadto korzystając z kuponu CF5 – otrzymacie 5 USD rabatu za zakup kredytów.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – wrzesień 2023 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w poprzednich miesiącach będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News. Testowanie oprogramowania newsy – to coś dla każdego interesującego się tematyką QA.