Edge wtyczki dla testerów cz. 2

Wtyczki

Loading

Edge wtyczki dla testerów cz. 2 jest kolejną częścią zbioru różnych wtyczek dla testerów, programistów i innych użytkowników. Z racji tego, że Microsoft Edge jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek, posiada wiele rozszerzeń, które wraz z rozwojem serwisu, będziemy proponować kolejne alternatywy. 

Adblock

Znana wszystkim – zapewne z przeglądarki Chrome – wtyczka Adblock – która służy do blokowania reklam na naszych witrynach. Pracujesz w organizacji gdzie ważne są reklamy. Chcesz zobaczyć, czy wszystkie są blokowane, czy warstwa wizualna bez reklam jest nadal odpowiednia – skorzystaj z Adblocka. 

Adblock

 

Todoist

Testerzy często miewają wiele zadań do wykonania w ramach swoich obowiązków. Jeżeli pracujesz w Scrumie – zbliża się koniec sprintu – zadania się piętrzą. Todoist to wtyczka pozwalająca Ci dodać najważniejsze zadania, uszeregować je w priorytety i wykonywać zgodnie z harmonogramem. Dzięki narzędziu widzisz czy postęp w Twojej pracy jest zgodny z harmonogramem, czy wykonujesz zadania które sobie zaplanowałeś. Narzędzie to pozwala też filtrować zadania które masz wykonać, szczególnie gdy są elementy bardziej priorytetowe i te które mogą zaczekać.

Todoist

 

Mylinks

Jest to narzędzie do sprawdzania linków , które przemierza naszą stronę internetową i wyświetla uszkodzone linki. 'My Links’ to rozszerzenie w celach weryfikacji czy na naszych stronach nie znajdują się „martwe linki”, które długo wyszukiwano by w sposób manualny. 

My links

 

Performance-Analyser

Performance Analyser pomaga natychmiastowo analizować bieżącą stronę za pomocą interfejsów. Posiada wiele informacji jak m.in:

  • ilość requestów
  • TTFB
  • DOM (ładowanie i przetwarzanie)
  • wszystko pokazane na wykresach, tabelach.

Zapytacie nas po co mi taka wtyczka, jest lighthouse, inne apki. My natomiast podpowiadamy, że aplikacja ta może być przydatna wówczas gdy testujecie aplikacje nie wystawioną do sieci zewnętrznej. Możemy też np. z zewnętrznych maszyn obciążać stronę a później próbować wchodzić jako rzeczywisty użytkownik na stronę i zbierać dane. Wyniki ładowania porównywano z GtMetrixem i wartości były bardzo zbliżone.

Performance-Analyser

 

Scrcast screen recorder

Bardzo popularna wtyczka do rejestrowania obrazu z Google Chrome. Posiada ponad 200.000 pobrań. Aplikacja zezwala na nagrywanie obrazu, bez umieszczania znaku wodnego na nagraniu. Jako zalety to również zapis w formacie mp4 czy webm.

Scrcast screen recorder

 

Save To The Wayback Machine

O aplikacji webowej Wayback Machine Internet Archive pisaliśmy jakiś czasu temu. Jeżeli korzystasz z tej aplikacji, być może przydatna będzie dla Ciebie wtyczka dedykowana temu serwisowi. Jak wskazaliśmy w poprzednim wpisie, aplikacja pomaga w wykrywaniu martwych stron, błędów 404, błędy DNS i innych awarii sieci (kody błędów HTTP 408, 410, 451, 500, 502, 503, 504, 509, 520, 521, 523, 524, 525 i 526)

Save To The Wayback Machine

 

Accessibility Insights for Web

Narzędzie Accessibility Insights for Web to rozszerzenie przeglądarki, które pomaga znajdować i naprawiać problemy z ułatwieniami dostępu w aplikacjach i witrynach internetowych. FastPass to lekki, dwuetapowy proces, który pomaga zidentyfikować typowe problemy z dostępnością o dużym znaczeniu w mniej niż pięć minut. Kontrole automatyczne — narzędzie automatycznie sprawdza zgodność z około 50 wymaganiami dotyczącymi dostępności.
Tabulatory — narzędzie zapewnia jasne instrukcje i wizualny pomocnik, które ułatwiają identyfikowanie krytycznych problemów związanych z dostępem do klawiatury, takich jak brakujące tabulatory, pułapki klawiatury i nieprawidłowa kolejność tabulatorów.

Accessibility Insights for Web

 

PrettyJSON

Aplikacja wspierająca wyświetlanie plików w formacie JSON. Dzięki tej wtyczce będziemy mogli wyświetlać, analizować pliki w przystępnym standardzie. 

PrettyJSON

Podsumowanie.

Edge wtyczki dla testerów cz. 2 to kolejny wpis w dziale wtyczki, pozwalający szerzej korzystać przeglądarek w szerszym zakresie. Jak pokazywaliśmy w statystykach przeglądarek desktopowych – Edge, w wielu regionach ma dość solidną pozycję, więc jako testerzy możemy stawać przed koniecznością solidnych testów na tej przeglądarce. O innych narzędziach związanych przeglądarkami, szerzej piszemy w niniejszym dziale.