Książki do poznania Azure

Książki

Loading

Książki do poznania Azure, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w wykorzystywania Azure w swojej działalności. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w Azure, bądź poszerzyć swoją wiedzę. W tym wpisie skupimy się na książkach wydanych w języku polskim.

Chmura Azure. Praktyczne wprowadzenie dla administratora. Implementacja, monitorowanie i zarządzanie ważnymi usługami i komponentami IaaS/PaaS – Mustafa Toroman

Ta książka to praktyczne wprowadzenie do Azure. Wyjaśniono w niej wiele pojęć potrzebnych w pracy administratora, takich jak sieci wirtualne oraz koncepcja IaaS. Omówiono zasady pracy z Azure. Pokazano, jak można przygotować platformę do wdrożenia własnego systemu. Od strony praktycznej przedstawiono tworzenie zaawansowanych usług na platformie Azure. Dużo miejsca poświęcono też najważniejszym kwestiom bezpieczeństwa i administracji. Zaprezentowano też szereg dobrych praktyk, a także sporo technik ułatwiających rozwiązywanie najczęstszych problemów. Książka jest napisana w zwięzły i przystępny sposób. Dzięki niej szybko i skutecznie zaczniesz administrować zasobami w chmurze Azure.

Książki do poznania Azure - Chmura Azure

Serverless na platformie Azure – Zbigniew Fryźlewicz, Dariusz Parzygnat, Łukasz Przerada

Przedmiotowa książka jest dla Ciebie jeśli chcesz od praktycznej strony poznać proces budowania i wdrażania aplikacji wykorzystującej usługi FaaS oferowane przez chmurę firmy Microsoft. Bez zbędnych wstępów otworzy się przed Tobą świat nowoczesnej architektury, umożliwiającej szybkie i łatwe wprowadzanie na rynek wydajnych, skalowalnych i łatwych w utrzymaniu aplikacji biznesowych. Dzięki lekturze poznasz kroki niezbędne do opracowania rozwiązania opartego na Azure Functions. To jest realizacji przepływów za pomocą Durable Task Framework i integracji aplikacji z zewnętrznymi serwisami przy użyciu Azure Logic Apps. Dowiesz się też, jak monitorować rozwiązanie za pomocą usługi Application Insights.

Książki do poznania Azure - Serverless

Microsoft Azure SQL Database Krok po kroku – Leonard Lobel, Eric D. Boyd

Książka ta to praktyczny przewodnik po podstawach SQL Database. Rozszerz swoje umiejętności i samodzielnie poznaj podstawy platformy Microsoft Azure SQL Database. Jeśli jesteś doświadczonym projektantem oprogramowania lub specjalistą od baz danych, ale nowicjuszem w dziedzinie chmury Microsoft Azure lub SQL Database, znajdziesz tu wskazówki, ćwiczenia i przykłady kodu potrzebne do opanowania podstawowych zagadnień i technik. Z książki dowiesz się jak szybko uruchomić serwer i bazę danych w chmurze, czy zaprojektować, wypełnić danymi i odpytywać bazę danych, a także tworzyć i zarządzać serwerami, regułami zapory i bazami danych. Ponadto wiele innych.

Książki do poznania Azure - SQL

Usługi Microsoft Azure Programowanie aplikacji – Zbigniew Fryźlewicz, Łukasz Leśniczek

W książce autorzy przedstawiają najpierw różne kategorie usług dostępnych w chmurze Azure. Następnie przechodzą do demonstracji praktycznego wykorzystania rozmaitych usług chmury Azure. Przedstawiają to poprzez budowanie czterech „z życia wziętych” aplikacji. Pokazana została zarówno konfiguracja składników działających w chmurze, jak i tworzenie właściwego kodu.

Windows Azure. Platforma Cloud Computing dla programistów – Tomasz Kopacz , Piotr Cichocki, Daniel Biesiada

Cloud computing bazuje na koncepcji tworzenia rozproszonych systemów obliczeniowych, zlokalizowanych w różnych centrach danych na całym świecie i dostępnych za pomocą interfejsów sieciowych. Ze strony Microsoft takim rozwiązaniem dla rynku jest Azure. Książka „Windows Azure Platforma Cloud Computing dla programistów” to pierwsza w Polsce tak obszerna pozycja opisująca zagadnienia Cloud Computing dla programistów. Ambicją autorów było stworzenie kompendium wiedzy dla programistów .NET,  PHP i Javy, którzy w łatwy sposób mogą tworzyć skalowalne rozwiązania w oparciu o Windows Azure.

Podsumowanie

Książki do poznania Azure, to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.