Inne książki dla testerów cz. 1 czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w innych kierunkach aniżeli w naszych wcześniejszych wpisach. W niniejszym wpisie poruszymy kilka pozycji w zakresie pracy z GITem, AWSem, czy Dockerem.
Docker w praktyce – Ian Miell, Aidan Hobson Sayers.
Książka Docker w praktyce – uczy solidnych, sprawdzonych technik Dockera, takich jak zamiana maszyn wirtualnych, ułatwienia dla architektury mikroserwisowej. Ponadto poznamy efektywne modelowanie sieci, zwiększanie wydajności i zbudowanie procesu ciągłego dostarczania opartego na kontenerach. Dodatkowo pokazuje aktualne dobre praktyki i techniki Publikacja jest przeznaczona dla programistów i inżynierów korzystających z Dockera na produkcji.
Docker. Praktyczne zastosowania. Wydanie II – Sean P. Kane, Karl Matthias
Książka ta opowiada o technologi dockera, która radykalnie zmieniła podejście do wdrażania oprogramowania. Obrazy i kontenery Dockera upraszczają zarządzanie zależnościami, dzięki czemu testowanie, wdrażanie i skalowanie aplikacji staje się o wiele prostsze. Z tej książki dowiesz się, jak przygotować pakiet aplikacji ze wszystkimi ich zależnościami, a następnie przetestować go, wdrożyć, skalować oraz utrzymywać w środowiskach produkcyjnych. Ponadto znajdziesz również nowy rozdział na temat Docker Compose. Jest to głębsze omówienie trybu Docker Swarm, wprowadzenie do Kubernetes, a także przykłady optymalizacji obrazów Dockera i wiele innych przydatnych informacji.
Docker dla praktyków. Wydanie II – Jeeva S. Chelladhurai, Vinod Singh, Pethuru Raj
Niniejsza książka jest przeznaczona dla programistów i osób zarządzających procesem tworzenia aplikacji, będzie przydatna też testerom. Przedstawiono tu informacje potrzebne do rozpoczęcia pracy z Dockerem, wyjaśniono też terminologię i polecenia potrzebne do zarządzania kontenerami. Ciekawym też elementem jest opis kilku praktycznych zastosowań platformy, dzięki czemu łatwiej uświadomić sobie przyczyny rosnącej popularności tego rozwiązania.
Git. Rozproszony system kontroli wersji (ebook) – Włodzimierz Gajda
Dzięki tej książce dowiesz się, kiedy i jak tworzyć czy łączyć gałęzie oraz całe repozytoria, jak korzystać z repozytorium lokalnego i zdalnego, a także synchronizować je w odpowiedni sposób. Poznasz możliwe konflikty między wersjami pliku i nauczysz się radzić sobie z nimi. Zrozumiesz, jak wykorzystywać najbardziej znane serwery hostingowe dla projektów git oraz dostępne w nich, wbudowane systemy śledzenia błędów. I wreszcie przestaniesz miewać koszmary, w których tracisz tygodnie na odszukanie zagubionego pliku.
GitHub. Przyjazny przewodnik – Peter Bell, Brent Beer
Przedmiotowa książka została w całości poświęcona GitHubowi. Sięgnij po nią i przekonaj się, jakie usługi oferuje ten serwis oraz jak wykorzystać jego potencjał w Twoim projekcie. W trakcie lektury dowiesz się, jak przeglądać udostępniony kod, współpracować przy projektach oraz dostarczać poprawki. Książka jest obowiązkową lekturą dla wszystkich chcących w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w tym serwisie.
Kubernetes. Tworzenie natywnych aplikacji działających w chmurze – Michael Hausenblas, Stefan Schimanski
To książka przeznaczona dla programistów, którzy chcą maksymalnie wykorzystać możliwości Kubernetesa, również poprzez pisanie własnych zasobów. W praktyczny sposób pokazuje, jak rozwijać natywne, działające w chmurze aplikacje dla Kubernetesa. Temat też przydatny będzie dla testerów chcących rozszerzyć swoją wiedzę. Wyjaśnia, w jaki sposób działa biblioteka API client-go i jak należy budować zasoby niestandardowe. Znalazło się tu obszerne i szczegółowe omówienie interfejsu programowania i działania platformy Kubernetes.
Amazon Web Services. Podstawy korzystania z chmury AWS – Mark Wilkins
Książka ta to praktyczny przewodnik dla inżynierów, którzy chcą planować i wdrażać usługi Amazon Web Services. Przyda się również osobom planującym zdobycie certyfikatu AWS. Przedstawiono tu zasady pracy zgodne z najlepszymi praktykami Well-Architected Framework firmy Amazon, wprowadzono kluczowe koncepcje, a także pieczołowicie wyjaśniono działanie i integrację głównych usług AWS. Niezwykle cennym uzupełnieniem dla czytelnika są przygotowane przez autora materiały wideo prezentujące najważniejsze koncepcje stosowane w chmurze AWS i zawierające szczegółowe instrukcje konfigurowania głównych usług AWS.
Podsumowanie
Inne książki dla testerów cz. 1 to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i wymaga się od testerów coraz więcej, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.