Książki do nauki JavaScriptu cz. 2

Książki

Loading

Książki do nauki JavaScriptu cz. 2, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w automatyzacji w tym języku. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w JavaScript, bądź poszerzyć swoją wiedzę.

JavaScript. Techniki zaawansowane – Tomasz Sochacki

Ciekawa pozycja dla osób znających JS. Jeśli znasz podstawy tego języka, jeśli zdarzyło Ci się już coś w nim napisać, ten podręcznik jest właśnie dla Ciebie. Pozwoli Ci uzyskać wiedzę i umiejętności, dzięki którym dołączysz do grona programistów tworzących w JavaScript oprogramowanie dostępne praktycznie na każdą platformę, Jeżeli potrafisz tworzyć proste aplikacje, swobodnie poruszasz się w składni JavaScriptu i wśród typów zmiennych, rozumiesz i umiesz korzystać z asynchroniczności, to czas najwyższy na:

  • upraszczanie kodu aplikacji i korzystanie z wbudowanych mechanizmów języka
  • przyjrzenie się iteratorom i generatorom
  • wykorzystanie możliwości, jakie w JavaScript daje asynchroniczność
  • pracę wielowątkową
  • wyjście poza proste zbiory danych
  • programowanie reaktywne

Książki do nauki JavaScriptu cz. 2  - JavaScript. Techniki zaawansowane

Link do sklepu.

JavaScript Od Podstaw – Marcin Moskała

Książka JavaScript od podstaw autorstwa Marcina Moskały to książka do nauki programowania tego języka. W trakcie lektury przedmiotowej książki poznasz podstawy JavaScriptu, które  pomogą Ci wykorzystać wiedzę w praktyce. Jest to też pozycja ciekawa dla osób interesujących się automatyzacją testów. Więcej o książce tutaj.

Książka JavaScript Od Podstaw - Książki do nauki JavaScriptu cz. 2

Wszechstronny JavaScript. Technologie: GraphQL, React, React Native i Electron – Adam D. Scott

Książka ta jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych i początkujących programistów, którzy chcą poznać narzędzia ułatwiające tworzenie różnych aplikacji w JavaScripcie. Przedstawiono tu kompletne instrumentarium, dzięki któremu można tworzyć kod aplikacji w stylu CRUD działającej na każdej platformie. Wiele miejsca poświęcono tworzeniu interfejsów użytkownika niezależnych od platformy za pomocą różnych narzędzi. Poszczególne zagadnienia zilustrowano praktycznymi przykładami działającego kodu.

Wszechstronny JavaScript. Technologie: GraphQL, React, React Native i Electron - Adam D. Scott

Link do sklepu.

JavaScript funkcyjnie. Zrównoważone, pragmatyczne programowanie funkcyjne w JavaScript – Kyle Simpson

Książka JavaScript funkcyjnie to przegląd zrównoważonego i pragmatycznego programowania funkcyjnego w języku JavaScript. Książka ta omawia najbardziej istotne aspekty programowania funkcyjnego od czystości funkcji, niemutowalności wartości, kompozycji po przystępne wzorce JavaScript. Zamiast podejścia wszystko albo nic tak częstego w programowaniu funkcyjnym ta książka uczy, jak ulepszać programy linijka, po linijce.

C:\Users\rafal\Downloads\web\ksiazki\JS cz 2\JavaScript funkcyjnie. Zrównoważone, pragmatyczne programowanie funkcyjne w JavaScript - Kyle Simpson

Link do sklepu.

JavaScript. Przewodnik. Poznaj język mistrzów programowania. Wydanie VII – David Flanagan

To kolejne wydanie kompleksowego przewodnika po języku JavaScript oraz jego najważniejszych klienckich i serwerowych interfejsach API. Książka ta jest przeznaczona dla programistów i innych osób, którzy chcą nauczyć się JavaScriptu lub udoskonalić swoje umiejętności tworzenia kodu. To wydanie zawiera nowe rozdziały poświęcone klasom, modułom, iteratorom, generatorom, promesom i instrukcjom async/await. W efekcie powstał całościowy obraz ekosystemu JavaScript wraz z opisem jego zawiłości, potencjalnych problemów i najlepszych metod radzenia sobie z nimi.

JavaScript. Przewodnik. Poznaj język mistrzów programowania. Wydanie VII Autor: David Flanagan

Link do sklepu. 

JavaScript. Programowanie obiektowe – Stoyan Stefanov

Dzięki tej książce dowiesz się, w jaki sposób użyć do swoich celów obiektowych możliwości języka JavaScript. Jednak zanim zapoznasz się z tymi tematami, autor w niezwykle przejrzysty sposób przedstawi Ci podstawy tego języka. Zobaczysz, w jaki sposób działają funkcje, pętle oraz model DOM. Nadto nauczysz się korzystać z wzorców projektowych, wyrażeń regularnych oraz prototypów. Pomimo zaawansowanej tematyki poruszanej przez autora tej książki dzięki przejrzystemu językowi i klarownemu układowi stanowi ona świetną lekturę również dla początkujących programistów.

JavaScript Programowanie obiektowe - Książki do nauki JavaScriptu cz. 2

Link do sklepu.

JavaScript – mocne strony – Douglas Crockford

Książka „JavaScript — mocne strony” to wyjątkowy podręcznik do nauki tego popularnego, dynamicznego języka programowania. Dowiesz się z niej, jak efektywnie wykorzystać wszystkie jego mocne strony (m.in. funkcje, dynamiczne obiekty, literały obiektowe) oraz jak unikać pułapek. Poznasz elementy składowe języka oraz sposoby ich łączenia, zrozumiesz, na czym polega dziedziczenie prototypowe, czy też w jaki sposób brak kontroli typów ma pozytywny wpływ na pisanie aplikacji. Ponadto dlaczego stosowanie zmiennych globalnych jako podstawowego modelu programowania nie jest dobrym pomysłem.

JavaScript - mocne strony - Książki do nauki JavaScriptu cz. 2

Link do sklepu.

Podsumowanie

Książki do nauki JavaScriptu cz. 2 to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i automatyzacja jest chlebem powszednim, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.