Książki do nauki JavaScriptu

Książki

Loading

Książki do nauki JavaScriptu, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w automatyzacji w tym języku. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w JavaScript, bądź poszerzyć swoją wiedzę.

Rusz Głową! Programowanie w JavaScript – Eric Freeman, Elisabeth Robson.

Kolejna z książek z serii Rusz Głową, o której piszemy na naszym serwisie. Książka polecana dla osób chcących poznać JavaScript w kontekście budowania stron WWW. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że dzięki tej pozycji poznasz składnie i podstawowe elementy JavaScript. Nauczysz się tworzyć obiekty i obsługiwać zdarzenia. Będziesz potrafił/a manipulować DOMem. Zobaczysz jak rozwiązywać realne problemy i poznawać najlepsze praktyki pisania kodu. W ramach książki zmierzysz się z ponad 120 zagadkami i ćwiczeniami.

Książki do nauki JavaScriptu - rusz głową

JavaScript. Tworzenie nowoczesnych aplikacji webowych – Tomasz Sochacki

Książka dla osób chcących zacząć programować w języku Java Script. Dzięki tej książce poznasz podstawowe funkcje i konstrukcje. Poznasz możliwości programowania obiektowego. W ramach podręcznika poznasz – składnię języka, zmienne i stałe, operatory i instrukcje sterujące, klasy i metody, tablice i operacje na nich. Dodatkowo znajdują się też tam ćwiczenia praktyczne.

Książki do nauki JavaScriptu - javascript Sochacki

Mistrzowski JavaScript. Programowanie zorientowane obiektowo – Andrea Chiarelli

Książka dla osób znających już w jakimś stopniu JavaScript, ale chcą nauczyć się programowania obiektowego. W ramach tej książki znajdziesz informację o definiowaniu obiektów za pomocą klas ES6. Poznasz zaawansowane wzorce projektowe i opis wykorzystania mechanizmu. Poznasz też co to są zasady SOLID.

Książki do nauki JavaScriptu - Chicarelli

Zrozumieć JavaScript. Wprowadzenie do programowania. Wydanie III – Marijn Haverbeke

Kolejne wydanie podręcznika dla początkujących. Jak w poprzednikach dla początkujących spotkasz tutaj wiele podobnych tematów.  Opisano podstawy JSa – składnia, skruktury sterujące i praca z danymi. Wskazano też zasady programowania obiektowego i funkcyjnego. Tworzenie skryptów do wykonywania w przeglądarkach, podstawy projektowania aplikacji sieciowych. Dodatkowo znajdziesz informację o korzystaniu z Node.js.

Książki do nauki JavaScriptu - zrozumieć JS

 

Zaawansowane techniki języka JavaScript. Wydanie II – John Resig, Russ Ferguson, John Paxton.

Książka dla osób posiadających solidne podstawy w JavaScript. Książka zawiera zwięzłe i praktyczne informacje dla osób korzystających z tego języka. Poznasz najważniejsze techniki programowania. Zrozumiesz działanie funkcji i poznasz narzędzia. Zgłębisz kwestię związane z DOMem. Będziesz potrafić obsługiwać zdarzenia w JS. Poruszony zostanie ponownie temat programowania obiektowego. Będziesz potrafił walidować formularzez HTML czy CSS za pomocą JSa.

Książki do nauki JavaScriptu - zaawansowany JS

Szybki kurs JavaScript. Wprowadzenie do języka w 24 godziny – Phil Ballard.

Książka zawierająca 24 rozdziały o programowaniu w języku JavaScript. Jak wskazuje autor, przeczytanie każdego z nich zajmuje około godziny stąd tytuł. W ramach tej książki dowiesz się jak budować dynamiczne i interaktywne skrypty obsługiwane przez przeglądarki. Jak pisać przejrzysty i niezawodny kod. Jak stosować techniki programowania obiektowego. Poznasz też środowisko AngularJS, a także jak budować dodatki i rozszerzenia do przeglądarek. Co najważniejsze – opanujesz solidne podstawy i bardziej złożone paradygmaty programowania.

JavaScript. Wzorce – Stoyan Stefanov.

Bardziej w ramach rozwinięcia się przy chęci poznania bardziej kwestii programistycznych w JS. Książka napisana przez inżyniera z Yahoo zawiera wiele przydatnych wiadomości. Nauczysz się jak pisać łatwy w utrzymaniu kod. Wykorzystywać klasyczne wzorce projektowe. Jak pisać właściwe nazwy zmiennych, metod i funkcji. Korzystać ze wzorców specyficznych dla środowiska i przeglądarki.

Programowanie zorientowane obiektowo w języku JavaScript – Ved Antani, Stoyan Stefanov.

Książka dla osób z doświadczenie w JSie. Skupia się na programowaniu obiektowym. Przedstawiono tam podstawy języka, oraz programowania obiektowego co ułatwi zrozumienie ES6. Wyjaśniono koncepcję prototypów, zasad dziedziczenia czy programowania asynchronicznego. Dodatkowo poznasz środowisko przeglądarki – modele BOM i DOM, czy framework Jasmine i projektowanie oparte na testach. Poznasz też bibliotekę React.

Podsumowanie

Książki do nauki JavaScriptu to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i automatyzacja jest chlebem powszednim, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.