Trzecie urodziny serwisu dlaTesterów.PL

Organizacyjne

Loading

Dzisiaj świętujemy trzecie urodziny serwisu dlaTesterów.PL. Serwis powstał w okresie trwania covidu, kiedy firmy przechodziły na krótszy czas pracy. Wówczas w trakcie wolnego czasu, zaczęła powstawać koncepcja, został wybrany wzorzec WordPressowy, także zakupiono serwer i domenę. 

Podsumowanie artykułowe

W trakcie trzech lat powstało ponad 256 wpisów. Ich liczba jest wyższa niż początkowo zakładałem. Standardem miało być przygotowywanie i publikowanie jednego wpisu w tygodniu. Suma jednak pokazuje, że udało się podzielić z Wami wiedzą w szerszym zakresie.
Materiały tworzone na serwisie są inne, aniżeli na portalach podobnych na rynku. Często poruszamy tematykę która nie jest dostępna w żadnym innym miejscu (w Polsce czy na zagranicznych serwisach) i w ramach knowledge sharingu – przekazujemy często swoje know-how aby Wam – jako społeczności było łatwiej Wam sprostać różnym wyzwaniom.  Staramy się aby artykuły tworzone na serwisie nie było powtórzeniem po raz 10 tego samego. Czasami taki ruch jest stosowany – omawianie tematów juniorskich – celem zachęcenia np. młodych adeptów testowania do zapamiętania serwisu. 

Social Media

Serwis dlaTesterów.PL posiada różnego rodzaju social media. Zapraszam Was do polubienia naszych fanpage na:
Facebook
Twitter
Linkedin
Instagram nowość. 

Zachęcamy to like każdego z social mediów, gdzie z czasem będzie coraz więcej ciekawego contentu. W tym powstaje koncepcja wpisów dostępnych wyłącznie dla osób śledzących social media. 

Wizyty i odsłony

Z miesiąca na miesiąc rozpoczynaliśmy kilku/kilkunastu odsłon dziennie. Dzisiaj możemy się pochwalić ilością nawet 12-15k odsłon w miesiącu. Do rozwiązania mamy problem z wtyczką, która nie zlicza wszystkich wizyt w artykułach, natomiast przy tej informacji opieramy się o dane z GA. 

Promocje

Oferujemy Wam zniżki za pośrednictwem reflinków do innych serwisów. Wszystko umieszczone jest we wpisie zniżki od serwisu dlaTesterów.PL.

Szkolenia

Temat kursów i szkoleń – może jednak zaistnieć jeżeli to Wy jako czytelnicy będziecie tym zainteresowani to chętnie podejmiemy się takiego wyzwania. Jaki przedmiot szkoleń jest możliwy?

  • Automatyzacja testów z wykorzystaniem Cypressa;
  • Testy wydajnościowe z JMeterem;

Z założenia szkolenia miałyby być on-line (1 dniowe) a ceny atrakcyjne względem rynkowych. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany szkoleniem – daj nam znać na e-mail – redakcja@dlatesterow.pl

Jeżeli Wasza organizacja jest zainteresowana by przeprowadzić tego typu szkolenie – czekam na wiadomość. 

Jest to rzecz na tyle istotna, gdyż w razie wyrażenia przez Was chęci, będziemy chcieli przygotować dla Was ciekawą ofertę. W zakresie merytoryki – wystarczy przeczytać nasze wpisy – w których dzielimy się wiedzą w wielu dziedzinach i przedstawiamy też rozwiązania autorskie – niedostępne w innych miejscach. 

Współpraca

Chcesz napisać artykuł lub więcej artykułów dla serwisu dlaTesterów.PL? Chcesz wyróżnić się spośród kandydatów, że jesteś bardziej proaktywny/a aniżeli pozostali. Napisz do nas na e-mail redakcja@dlatesterow.pl. Wskaż w jakiej tematyce chciałbyś/chciałabyś podzielić się wiedzą. 

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś aby poruszyć dla społeczności jakiś temat związanych z szeroko-rozumianą jakością, quality – wydarzenia, konferencje, szkolenia, narzędzia, oferty pracy – śmiało pisz na wskazany adres e-mail. 

O mnie

Chyba wcześniej, jakoś jaskrawo to nie wybrzmiewało – chociaż publikując wpisy na swoich social mediach, czasami wspominając – większość z Was wie kim jestem i kto stoi za serwisem. Jednak wydaje mi się, że warto to napisać wprost.

Serwis dlaTesterów.PL powstała jako ewolucja mojej prywatnej strony – wizytówki – https://www.krzapa.pl/. Na stronie stworzyłem kilka wpisów które są nawet do dzisiaj czytane. 
Zatem już wiecie że dlaTesterów.PL = Rafał Krząpa.

Ze swojej strony, chciałem wszystkim podziękować za tak liczne odwiedziny, czasami prywatne wiadomości, pytania – które dają mi motywacje do dalszego dzielenia się wiedzą. Sam prywatnie w przeciągu ostatnich 12 miesięcy mam kilka osiągnięć, którymi warto się podzielić, gdyż zostałem:

  • ambasadorem narzędzia Cypress.IO;
  • championem narzędzia do testów wydajnościowych K6 (by Grafana);
  • championem narzędzia chmurowego – Browserstack;
  • jako serwis dlaTesterów.PL – partnerem medialnym kilku wydarzeń testerskich;

Jeżeli ktoś ma ochotę porozmawiać, czy po prostu połączyć się Linkedinie – to zapraszam. Tam też możesz zerknąć gdzie pracuje, czymś się zajmuje na co dzień. 

Podsumowanie

Trzecie urodziny serwisu dlaTesterów.PL to wyjątkowy dzień. Codzienna praca pokazała, że przez dłuższy okres można tworzyć content i przekazywać bezpłatnie wiedzę. Większość informacji która jest przekazywana pochodzi z praktyki, czy zainteresowania kwestiami testerskimi.