Książki do nauki Cypressa

Książki

Loading

Książki do nauki Cypressa, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w automatyzacji z wykorzystaniem Cypressa. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w Cypressa, bądź poszerzyć swoją wiedzę.

 

Automated Software Testing with Cypress –  Narayanan Palani

Jedna z niewielu pozycji poruszających tematykę testowania z wykorzystaniem Cypress IO. Książka wydana w 2021 roku dostępna wyłącznie w języku angielskim. Dzięki tej książce poznasz możliwości jakie ma Cypress i jak możesz wykorzystywać go w codziennej pracy. Poznasz też strategię TDD czy BDD a także wykorzystywanie Cucumbera w tworzeniu swoich testów automatycznych. Otrzymasz też porównanie możliwości Cypressa w świetle Selenium. Zoznasz też jak wykorzystywać platformę Browserstack do uruchamiania swoich testów. Dla lepszego tworzenia testów poznasz metody BeforeEach i AfterEach. Dowiesz się też jak dodawać pliki, jak testować wizualną regresję.

Książki do nauki Cypressa - Automated testing

End-to-End Web Testing with Cypress: Explore techniques for automated frontend web testing with Cypress and JavaScript – Waweru Mwaura

W tej pozycji zapoznasz się z Cypressem i jego wykorzystaniem w codziennym testowaniu. Poznasz techniki tworzenia testów z wykorzystaniem przedmiotowego narzędzia. W miarę postępów będziesz  poznawał przykłady, jak korzystać z funkcjonalności w ekosystemie Cypressa. Wreszcie, ta książka pomoże Ci zrozumieć zaawansowane koncepcje testowania, takie jak testowanie wizualne i tworzenie sieci. Dzięki lekturze, nauczysz się zrozumieć, skonfigurować i korzystać z Cypressa przy testach aplikacji webowych.

Za Amazon.com:

Table of Contents

 1. Installing and Setting up Cypress
 2. Differences between Selenium WebDriver and Cypress
 3. Working with Cypress Command Line Tools
 4. Writing Your first Test
 5. Debugging Cypress Tests
 6. Writing Cypress Tests Using TDD Approach
 7. Understanding Element Interaction in Cypress
 8. Understanding Variables and Aliases in Cypress
 9. Advanced Uses of Cypress Test Runner
 10. Exercises: Navigation and Network Requests
 11. Exercise: Stubbing and Spying XHR requests
 12. Visual Testing in Cypress

Książki do nauki Cypressa - E2E Testing

Podsumowanie

Książki do nauki Cypressa to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i automatyzacja jest chlebem powszednim, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.


Dotarłeś do końca? Zaczekaj

Każdy kto chce pisać testy z wykorzystaniem Cypressa, powinien również posiadać wiedzę z zakresu JavaScript. W momencie tworzenia tego posta znana nam jest sytuacja za naszą granicą. Prośba od redakcji – wpłać  na „jakąkolwiek zbiórkę” pomocy dla mieszkańców Ukrainy, bądź też prześlij nam zdjęcie np. z przygotowanych rzeczy dla potrzebujących. Po wszystkim prześlij informację na adres redakcja@dlatesterow.pl.
Spośród wszystkich darczyńców wybierzemy osoby, które otrzymają od nas zestaw:
Książka JavaScript od podstaw autorstwa Marcina Moskały.
Podkładkę dlaTesterów.PL
Przybory biurowe z logo serwisu.  

Z nagrodzonymi skontaktujemy się e-mailowo aby przekazać nagrody.
Termin przesyłania zgłoszeń z racji dynamiki działań do 06.03.2022 roku.